Last day to sign up is 17.02.2019.
You have to log in to sign up to the competition.
Info
IMATRA OPEN 23.2.2019 NOGI
PAIKKA
Vuoksenniskantie 96, Imatra, Vuoksenniskan koulun liikuntasali
Invitation for Fighters
IMATRA OPEN 23.2.2019 NOGI
PAIKKA
Vuoksenniskantie 96, Imatra, Vuoksenniskan koulun liikuntasali
AIKATAULU
Kilpailut alkavat heti Junnu Cupin jälkeen arviolta klo 12.30-13.30
Ilmoittautuminen ja punnitus 11-16. Kilpailut käydään kolmella matolla.
ILMOITTAUTUMINEN
-Tulee suorittaa viimeistään sunnuntaina 17.2.2018.
-SBJJL:n sivuilta kilpailujärjestelmän kautta: http://www.bjjliitto.fi/tapahtumat.php?tap=295&lang=fi
OSALLISTUMISMAKSU:
Osallistumismaksu 20€ MAKSU SUORITETAAN KÄTEISELLÄ ILMOITTAUTUMISEN YHTEYDESSÄ
PAINOLUOKAT
Miehet:
Valkovöiset: -61.5, -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, -97.5, 97.5+ ja avoin painoluokka
Ylemmät: -61.5, -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, -97.5, 97.5+ ja avoin painoluokka
Naiset
Valkovöiset: -56.5, -61,5, -66.5, 66.5+ kg ja avoin painoluokka
Ylemmät: -56.5, -61.5, -66.5, 66.5+ kg ja avoin painoluokka
. SÄÄNNÖT
IBJJF:n viralliset säännöt http://ibjjf.org/rules/.
Kaikissa sarjoissa otellaan myös pronssiottelut.
Jokainen kilpailija on velvoitettu ymmärtämään ja noudattamaan Suomen antidopingsäännöstöä sekä sen periaatteita
https://www.suek.fi/sv/suomen-antidopingsaannosto .
OTTELUAIKA
Valkovöiset: 5 min
Ylemmät: 6 min
VAKUUTUS
Kilpailujen järjestäjä ei vakuuta ottelijoita tapaturmien varalta. Kaikilla ottelijoilla tulee olla kilpailun kattava tapaturmavakuutus tai ottelijat kilpailevat omalla vastuullaan.
JÄRJESTÄJÄ MMA IMATRA
Mikko Suvanto: 040 832 0790
mikko.suvanto1@gmail.com
Schedule
Kilpailut alkavat heti Junnu Cupin jälkeen arviolta klo 12.30-13.30
Event start immediately after Junior Cup, approx. 12.30-13.30
Tickets
No tickets
Brackets
Men Valkovyöt
Men Värivyöt
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
Women Open Class
Participants
Men Valkovyöt
Open Class
- Kim Rautiainen, Fight For Fun
- Romeo Thanveera, MMA Imatra
- Sauli Suhonen, MMA Kotka
- Tommi Ryynänen, MMA Joensuu
- Olli Huvinen, MMA Kotka
- Roope Kärkkäinen, MMA Lappeenranta
- Kaupo Kalle, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Olli Metsola, MMA Kotka
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta
- Sauli Uusitalo, MMA Kotka
- Matti Aurala, MMA Imatra
11
Men Värivyöt
Open Class
- Vitalii Sergeev, Strela Team 2 7
- Onni Kauppinen, Skeletor Wrestling 5 11
- Miika Hakalahti, MMA Kotka 3
- Stefan Kok, Skeletor Wrestling 6
- Vitaly Anagorsky, Universal Jiu-Jitsu
- Aleksei Kyllenen, MMA Kotka 8
- Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling 2
- Jari Illikainen, MMA Imatra 1 2
- Tomi Aalto, MMA Kotka 1
- Heikki Huttunen, Kachi-Kan ry 19 14
- Tuomas Simola, Lahden Gentai 2 1 20
11
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
Women Open Class
Total: 58 fighters.
MMA Imatra 18
MMA Kotka 11
Skeletor Wrestling 5
Kachi-Kan ry 4
MMA Joensuu 4
Gracie Barra Lappeenranta 3
Kuopion Gladiator Factory 2
MMA Lappeenranta 2
Nokian Kamppailu-Urheilijat 2
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 2
MMA Lappeenranta 1
Polar Jiu Jitsu Team 1
Lahden Gentai 1
MMA lappeenranta 1
Universal Jiu-Jitsu 1
Strela Team 1
Fight For Fun 1
Oulun Kamppailuklubi 1