Last day to sign up is 08.10.2017.
You have to log in to sign up to the competition.
Invitation for Fighters
AIKA JA PAIKKA
Lauantai 14.10.2017, ovet aukeavat klo 10 ja ottelut alkavat n. klo 11.
GB Gym ry
Mekaanikonkatu 21
Helsinki
SARJAT
Valkovöiset:
Miehet: -64kg, -70 kg, -76 kg, -82,3 kg, -88,3 kg, -94,3 kg, -100,5 kg, +100,5 kg
Naiset: -58.5 kg, -64 kg, -69 kg, +69 kg
Sinivöiset:
Miehet: -64 kg, -70 kg, -76 kg, -82,3 kg, -88,3 kg, -94,3 kg, -100,5 kg, +100,5 kg
Naiset: -58.5 kg, -64 kg, -69 kg, +69 kg
Elite (Purppura−mustavöiset):
Miehet: -64 kg, -70 kg, -76 kg, -82,3 kg, -88,3 kg, -94,3 kg, -100,5 kg, +100,5 kg
Naiset: -64 kg ja +64 kg
SÄÄNNÖT JA OTTELUAIKA
Kilpailussa noudatetaan IBJJF:n (International Brazilian Jiu-jitsu Federation) virallisia kilpailusääntöjä.
Valkovöiset: 5 min
Sinivöiset: 6 min
Elite: 7 min
OSALLISTUMISMAKSU
Osallistumismaksu on 10 euroa. Summa maksetaan käteisellä ilmoittautumisen yhteydessä.
PUNNITUS
Punnitus tehdään ennen ensimmäistä omaa ottelua, joten paikalle ei tarvitse tulla heti aamusta.
VAKUUTUS JA LISENSSI
Kilpailujen järjestäjä ei vakuuta ottelijoita. Ottelijoilta ei vaadita SBJJL:n kilpailijalisenssiä.
ILMOITTAUTUMINEN
Viimeinen ilmoittautumispäivä on 8.10.2017. Muistakaa ilmoittautua ajoissa!
Schedule
Tickets
No tickets
Brackets
Men White Belts
Men Blue Belts
Men Purple/Brown/Black Belts
Women White Belts
Women Blue Belts
Women Purple/Brown/Black Belts
Participants
Men White Belts
-70 kg
- Sabauun Khan, MMA Vantaa
- Janne Sunnari, Tornion Jujutsuseura
- Santtu Heikkinen, Crest - Professional Fighting Center
- Adrian Pesqueira, Kushin-kan
- Daniel Vuolle, Espoon Kehähait
- Alexander Antonov, Sambo Espoo
- Max Hynninen, GB Gym
- Teemu Pauha, Delariva Finland
- Mikko Pulkkanen, Lahden Gentai
- Marko Viitanen, MMA Kotka
10
-76 kg
- Timo Mehto, Tampereen Jujutsukoulu
- Kasper Portin, GB Gym
- Will Doyle, Finnfighters Gym
- Sami Vierelä, Tornion Jujutsuseura
- Toni Vuori, GB Gym
- Renny Poutanen, Takado
- Vesa Vaaranmaa, Hardknocks Training Center
- Benjamin Rasmus, Helsingin Ju-jutsuklubi
- walter karlsson, Vantaan Kamppailukeskus
- Jonne Ylisirniö, Lahden Gentai
- Tomi Aalto, MMA Kotka
- Mikko Niemi, MMA Kotka
- Jani Mäenpää, GB Gym
- Jani Rautiainen, Rajamäen Kamppailijat
- Samuli Markkanen, MMA Vantaa
- Juuso Pyyppönen, Sisu Gym
- Tommi Toikkanen, Espoon Kehähait
- John Tedeschi, GB Gym
- Axel Helling, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Sami Kallio, Hardknocks Training Center
20
-82.3 kg
- Colin Keegan, Hardknocks Training Center
- Jarmo Hirvonen, Crest - Professional Fighting Center
- Michael Myllyniemi , Tampereen Jujutsukoulu
- Niko Lehtinen, Hardknocks Training Center
- Ilez Gorchkhanov, AYUB TEAM
- Tommi Lindeman, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Konsta Korkiamäki, Espoon Kehähait
- Vertti Hämäläinen, Barreto Helsinki
- Olli Huvinen, MMA Kotka
- Lemar Khan, MMA Vantaa
- Anton Stenroos, Sisu Gym
- Eppu Pesonen, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Ismo Liimatainen, Ahjo Training Center
- Aki Metsola, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Tommi Hynninen, Helsingin Ju-jutsuklubi
15
Men Blue Belts
-76 kg
- Joni Lipiäinen, Barreto Helsinki
- Paulo Estudillo Lestelä, GB Gym 5
- Niklas Holmberg, Hardknocks Training Center 1
- Jussi Sirenius, Hardknocks Training Center 15
- The Tran, Polar Jiu Jitsu Team 7
- Niko Koskelainen, Crest - Professional Fighting Center 8
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 2
- Max Tervilä, GB Gym
- Sergio Fernandez, GB Gym
- Ricardo Gutierrez anaya, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Joonas Elo, Turun Ju-jutsuseura 1
- Caio Sabino, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Mikael Sormunen, RNC Sport Club
- Abdullah El-nachar, Delariva Finland 1
- Joona Posa, MMA Vantaa 28
- Lasse Lindqvist, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Matias Niva, Ahjo Training Center 1
17
-88.3 kg
- Sakke Suomalainen, Crest - Professional Fighting Center 5
- Samuli Törmikoski, GB Gym 8
- Matti Auvinen, Crest - Professional Fighting Center 3
- Oliver Lundqvist, GB Gym 7
- Teemu Lindqvist, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Joonas Lius, Ahjo Training Center 5
- Lauri Mattila , Hardknocks Training Center 5
- Joni Suojärvi, Delariva Finland
- Fisnik Neziri, Hardknocks Training Center
- Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi 6
10
Open Class
- Paulo Estudillo Lestelä, GB Gym 5
- Niklas Holmberg, Hardknocks Training Center 1
- Jussi Sirenius, Hardknocks Training Center 15
- Teemu Jäntti, Kuopion Gladiator Factory 6
- Samu Mahkonen, Polar Jiu Jitsu Team 7
- The Tran, Polar Jiu Jitsu Team 7
- Mika Salomaa, Tampereen Jujutsukoulu
- Matti Auvinen, Crest - Professional Fighting Center 3
- Oliver Lundqvist, GB Gym 7
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 2
- Joona Posa, MMA Vantaa 28
- Erik Tauriainen, GB Gym 8
- Antti Schwartz, GB Gym
- Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi 6
14
Men Purple/Brown/Black Belts
Women White Belts
Women Blue Belts
Women Purple/Brown/Black Belts
Total: 174 fighters.
GB Gym 21
Hardknocks Training Center 16
MMA Kotka 13
Crest - Professional Fighting Center 11
Takado 10
MMA Vantaa 10
Polar Jiu Jitsu Team 9
Helsingin Itsepuolustuskoulu 8
Barreto Helsinki 8
Helsingin Ju-jutsuklubi 7
Tornion Jujutsuseura 6
Sisu Gym 6
Tampereen Jujutsukoulu 5
Vantaan Kamppailukeskus 4
Forssan Kamppailijat 4
Ahjo Training Center 4
Delariva Finland 3
Lohjan Kamppailukeskus 3
Finnfighters Gym 3
Espoon Kehähait 3
Orion's Belt 3
Lahden Gentai 2
Kombat Klubi Kouvola 2
Kuopion Gladiator Factory 2
Nokian Kamppailu-Urheilijat 1
Helsingin Paini-Miehet 1
RNC Sport Club 1
MMA Rovaniemi 1
Kajaanin Ju-Jutsuseura 1
Sambo Espoo 1
Kushin-kan 1
Rajamäen Kamppailijat 1
AYUB TEAM 1
Turun Ju-jutsuseura 1
WFC Warriors 1
156
4
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
1