Ilmoittautuminen päättyy 11.11.2018.
Sinun pitää kirjautua sisään, että voit ilmoittautua kilpailuihin.
Kuvaus
Lukkopainin SM-kilpailut ammattilaisille ja aloittelijoille. 17.11-18.11.2018
Ammattilaisten sarjojen voittajat saavat lentoliput + hotellimajoituksen ADCC EM-kilpailuihin 2019.
Kilpailukutsu
Paikka
17.11-18.11.2018
Hervannan vapaa-aikakeskus
Lindforsinkatu 5, Tampere
Sarjat
Aloittelijat:
Miehet: -60kg, -65kg, -70kg, -76kg, -83kg, -91kg, -100kg ja +100kg
Naiset: -60kg ja +60kg
Ammattilaiset:
Miehet: -65,9kg, -76,9kg, -87,9kg, -98,9 ja +99kg
Naiset: -60kg ja +60kg
Ammattilaisten sarjojen voittajat saavat lentoliput + hotellimajoituksen ADCC EM-kilpailuihin 2019.
Säännöt
https://adcombat.com/adcc-rules-regulations/
Otteluaika
Aloittelijat:
5 minuuttia, joista kaksi ensimmäistä minuuttia on ilman pisteitä.
Finaalit 6 minuuttia, joista kolme ensimmäistä minuuttia on ilman pisteitä, miinuspisteet alkavat heti.
Ammattilaiset:
6 minuuttia, joista kolme ensimmäistä minuuttia on ilman pisteitä.
Finaalit 8 minuuttia, joista neljä ensimmäistä minuuttia on ilman pisteitä, miinuspisteet alkavat heti.
Rekisteröinti
Kilpailumaksu 50€.
Turnaukseen voi osallistua ainoastaan Lukkopainiliiton jäsenseurat. Kilpailumaksu pitää maksaa ilmoittautumispäivään mennessä järjestäjän pankkitilille.
Viestiksi ottelijan nimi, painoluokka, jäsenseura ja otteluluokka.
Kilpailumaksu
BFSS ry
PANKKI IBAN: FI46 4108 0011 3060 68
Liput 5e
Viimeinen ilmoittautumispäivä 11.11.2018
Kilpailujen järjestäjä ei vakuuta ottelijoita.
Aikataulu
La 17.11 - Su 18.11.2018
Ammattilaiset ottelevat lauantaina, aloittelijat sunnuntaina.
Punnitus klo 9:30-10:30
Sääntöpalaveri
Ottelut alkavat klo 11:00
Liput
Ei lippuja
Kaaviot
Miehet ammattilaiset
Naiset ammattilaiset
Miehet aloittelijat
Naiset aloittelijat
Ilmoittautuneet
Men ammattilaiset
-76,9kg
- Tommi Heikkinen, Oulun Kamppailuklubi 4 40
- Oskari Auvinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu 3 18
- Simo-Sakari Sepponen, MMA Team 300 5
- Jimi Miettinen, MMA Joensuu 1 3
- Olli Huvinen, MMA Kotka
- Eetu Wallius, Tampereen Jujutsukoulu 4 8 1
- Nikke Lahtinen, WFC Warriors 7
- Roni Perkiö, Combat Society 5
- Anton Ukkola, Oulun Kamppailuklubi 4
- Markku Mutanen, Barreto Helsinki 1 6 12
- Toni Toivanen, Heracles 1 11 20
- Roope Nuorento, Helsingin Itsepuolustuskoulu 4
- Tommy Vähänen, BJJ Vaasa 3 13
- Jarmo Petäjäjärvi, Oulun Kamppailuklubi 2 14 12
- Mats Norrgård, MMA Team 300 4
- Jari Illikainen, MMA Imatra 1 3
- Topias Rekola, Finnfighters Gym 6
- Renne Kuusisto, Oulun Kamppailuklubi 19
- Josi Kokkonen, Sports Academy No. 1 10
- Santeri Luoma, MMA Kotka
- Riku Hapulahti, Lahden Gentai 1 1 33
- Severi Nenonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 2 21
- Tuomas Kokkonen, GB Gym 18 44
- Eemil Ordell, MMA Team 300 4 1
24
-87,9kg
- Sami Knihtilä, Helsingin Paini-Miehet 2 9 3
- Otto Kuikka, Helsingin Paini-Miehet 3
- Joonas Uusi-Autti, Jyväskylän Fight Club 30
- Kalle Jokela, Sisu Gym 1 8
- Matias Virta, Finnfighters Gym
- Riku Leinonen, BJJ Vaasa 8
- Tuomas Simola, Lahden Gentai 4 1 13
- Mika Pennanen, Turun Ju-jutsuseura 38 32
- Mikko Tella, Jyväskylän Fight Club 2 1
- Otto Saari, WFC Warriors 23
10
Women ammattilaiset
Men aloittelijat
-70kg
- Juhani Larikka, MMA Team 300
- Miko Mannerheimo, Skeletor Wrestling
- Roope Kärkkäinen, MMA Lappeenranta
- Oskari Stenholm, MMA Team 300
- Aleksi Kajander, WFC Warriors
- Waltteri Sepponen, Function X Jiu Jitsu
- Sami Özyavuz, CFO Grappling Team
- Yakup Keränen, MMA Rovaniemi 1
- Klaus Falkenberg, MMA Team 300
- Jukka Knuutinen, MMA Team 300
- Aleksi Kytöviita, Finnfighters Gym
- Ville Muikku, Oulun Kamppailuklubi
- Mika Räsänen, Sports Academy No. 1
- Konsta Mäkelä, Jyväskylän Fight Club
14
-76kg
- Miika Laitinen, Sports Academy No.1
- Anton Stenroos, Sisu Gym
- Matti Tuominen, Ahjo Training Center
- Atte Lehtonen, Sisu Gym
- Olli Kapiainen, BJJ Vaasa
- Lari-Matti Kuvaja, Tampereen Jujutsukoulu
- Tommi Salonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Joona Kotaluoto, MMA Team 300
- Henri Piirainen, Skeletor Wrestling
- Jarno Laine, CFO Grappling Team
- Anttoni Koivulehto, MMA Team 300
- Elias Kojo, Ippon Loimaa
- Markus Ylikoski, Skeletor Wrestling
- Valtteri Leinonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 1
- Pasi Kärkkäinen , Tampereen Jujutsukoulu
- Otto Haapa-aho, Heracles 17
- Arman Schmid, Function X Jiu Jitsu
- Axel Nyyssönen, Lahden Kamppailulajikeskus
- Pekka Nuutinen, MMA Team 300
- Harri Mönkkönen, Sports Academy No.1 1
- Henri Huissi, MMA Team 300 2
21
Women aloittelijat
Yhteensä: 156 ottelijaa.
MMA Team 300 23
Finnfighters Gym 12
Skeletor Wrestling 7
Helsingin Paini-Miehet 7
Oulun Kamppailuklubi 7
Tampereen Jujutsukoulu 7
WFC Warriors 6
Ahjo Training Center 6
Porin Kamppailu-urheilukeskus 6
BJJ Vaasa 6
Jyväskylän Fight Club 6
Combat Society 5
CFO Grappling Team 5
Heracles 4
Sisu Gym 4
Barreto Helsinki 3
Helsingin Itsepuolustuskoulu 3
MMA Vantaa 3
Ippon Loimaa 3
Lahden Gentai 3
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 3
MMA Imatra 3
Sports Academy No. 1 3
Sports Academy No.1 3
Function X Jiu Jitsu 2
MMA Kotka 2
MMA Rovaniemi 2
Kuopion Gladiator Factory 2
GB Gym 2
Lahden Kamppailulajikeskus 1
Sports Academy No.1 Porvoo 1
sportacademy n.1 1
Takado 1
MMA Lappeenranta 1
Turun Ju-jutsuseura 1
MMA Joensuu 1
Sports Academy No1 1