Last day to sign up is 14.10.2018.
You have to log in to sign up to the competition.
Invitation for Fighters
AIKA JA PAIKKA
Lauantai 20.10.2018
- Ovet aukeavat klo 9
- Ottelut alkavat klo 10.30
GB Gym ry
Mekaanikonkatu 21
Helsinki
SARJAT JA OTTELUAJAT
Miehet
Valkovöiset: -64kg, -70 kg, -76 kg, -82,3 kg, -88,3 kg, -94,3 kg, -100,5 kg, +100,5 kg, otteluaika 5 min.
Sinivöiset: -64 kg, -70 kg, -76 kg, -82,3 kg, -88,3 kg, -94,3 kg, -100,5 kg, +100,5 kg, otteluaika 6 min.
Elite (Purppura−mustavöiset): -64 kg, -70 kg, -76 kg, -82,3 kg, -88,3 kg, -94,3 kg, -100,5 kg, +100,5 kg, otteluaika 7 min.
Naiset
Valkovöiset: -58.5 kg, -64 kg, -69 kg, +69 kg, otteluaika 5 min.
Värivyöt (Sinivyöt-mustavyöt): -58.5 kg, -64 kg, -69 kg, +69 kg, otteluaika 6 min.
Sarjoja yhdistellään tarvittaessa siten, että kaikki ilmoittautuneet saavat vähintään yhden ottelun. Avoimiin sarjoihin ilmoittaudutaan kilpailupaikalla klo 14-15.
Ottelut käydään kolmella matolla.
SÄÄNNÖT JA VAKUUTUS
Kilpailussa noudatetaan IBJJF:n (International Brazilian Jiu-jitsu Federation) virallisia kilpailusääntöjä. Miesten eliten sarjat otellaan purppuravöiden säännöillä ja naisten värivöiden sarjat sinivöisten säännöillä.
Kilpailujen järjestäjä ei vakuuta ottelijoita. Ottelijoilta ei vaadita SBJJL:n kilpailijalisenssiä.
OSALLISTUMIS- JA SISÄÄNPÄÄSYMAKSU
Ottelijat: Osallistumismaksu on 10 euroa, ja se maksetaan kisapaikalla ilmoittautumisen yhteydessä.
Yleisö: 5 euron pääsymaksu.
Valmentajat: Jokaiselta salilta pääsee kaksi valmentajaa veloituksetta sisään, ylimääräisiltä peritään 5 euron pääsymaksu.
Maksut voi maksaa joko käteisellä tai kortilla.
PUNNITUS
Punnitus tehdään ennen ensimmäistä omaa ottelua, joten kilpailupaikalla ei tarvitse olla heti aamusta.
ILMOITTAUTUMINEN
Viimeinen ilmoittautumispäivä on sunnuntai 14.10.2018.
Mikäli sinulla herää kysymyksiä, otathan yhteyttä kilpailun sihteeriin: piatta.rulja@gmail.com.
Schedule
Tickets
No tickets
Brackets
Men Valkovyöt
Men Sinivyöt
Men Elite
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
Participants
Men Valkovyöt
-76 kg
- Kujtim Mziu, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Niko Rantala, Polar Jiu Jitsu Team
- Aleksi Kytöviita, Finnfighters Gym
- Miran Jumah, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Colin Keegan, Hardknocks Training Center
- Savelij Kemppi, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Juuso Pyyppönen, Sisu Gym
- Benjamin Sågfors, Takado
- Saku Sarparanta, GB Gym
- ville lappalainen, Jyväskylän Fight Club
10
-82,3 kg
- marko karjalainen, GB Gym
- Joni Hautala, Hardknocks Training Center
- Aku Teutari, Lahden Gentai
- Atte Ovaska, Sisu Gym
- Anton Stenroos, Sisu Gym
- Jani Mäenpää, GB Gym
- Koore Ketelimäki, Savate Club Helsinki
- Miro Turunen, GB Gym
- Erik Söderlund, Action Sport Center
- Lassi Louhiniitty, Lahden Gentai
- Olli Säkkinen, Crest - Professional Fighting Center
- Aki Laakso, Hardknocks Training Center
- Kim Teikari, Sisu Gym
- Sami Penttilä, Turun Ju-jutsuseura
- Joonas Söderlund, Lohjan Kamppailukeskus
- Anssi Viljakainen, Polar Jiu Jitsu Team
16
-88,3 kg
- Roni Kangaskorte, Lahden Gentai
- Arto Pastinen, Polar Jiu Jitsu Team
- jouko koskinen, PP-JiuJitsu
- niko Hartikainen, Kokkolan Budo
- Lauri Voog, Polar Jiu Jitsu Team
- Tuomo Ylipekkala , Finnfighters Gym
- Marko Nieminen, GB Gym
- Kasperi Elomaa, WFC Warriors
- Tommi Tahvanainen, MMA Vantaa
- Walter Rybatzki, Hardknocks Training Center
10
Men Sinivyöt
-76 kg
- Joni Lipiäinen, Hardknocks Training Center 6
- Lemar Khan, Porin Kamppailu-urheilukeskus 19
- Konsta Koivisto, GB Gym 16
- Josef Gullmets, Crest - Professional Fighting Center 30
- Jani Meriläinen, PP-Jiu Jitsu 2
- Timo Soikkeli, Action Sport Center
- Antti Kajaste, MMA Imatra 1
- Julius Pelkonen, Sisu Gym
- Petri Saarentaus, Fight For Fun
- walter karlsson, Vantaan Kamppailukeskus 1
- Joel Selesvuo, MMA Vantaa 2
- Kari Jolkkonen, GB Gym 1
12
-82,3 kg
- Thomas Tuomi, Hardknocks Training Center 9
- Akram Farah, Helsingin Itsepuolustuskoulu 2
- Miika Lohtander , Polar Jiu Jitsu Team 22
- Patricio Diaz-Abasta, PP Jiujitsu Helsinki ry 7
- Renny Poutanen, Barreto Helsinki 8
- Juko-Ilmari Hakala, PP Jiujitsu Helsinki ry 5
- Aapo Hakala, PP Jiujitsu Helsinki ry 8
- Taneli Espo, Finnfighters Gym
- Aku Peltola, PP Jiujitsu Helsinki ry 9
- Max Tervilä, GB Gym 3
10
-88,3 kg
- Teemu Jäntti, MMA Vantaa 23
- Pauli Selkee, Tampereen Jujutsukoulu 2
- Ruslan Karppinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu 4
- Juho Ronkainen, Oulun Kamppailuklubi 2
- Miika Puisto, Takado 2
- Lassi Waismaa, Crest - Professional Fighting Center 12
- Jonas Ojala, Crest - Professional Fighting Center 25
- Pasi Murto, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Fisnik Neziri, Hardknocks Training Center 23
- Juuda Tamminen, Helsingin Itsepuolustuskoulu 1
- Tiera Laitinen, GB Gym 1
- Ville Tunttunen, Tampereen Jujutsukoulu 8
- Tero Salonen, Finnfighters Gym 8
13
Men Elite
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
Total: 163 fighters.
GB Gym 15
Hardknocks Training Center 14
Finnfighters Gym 12
Sisu Gym 11
Polar Jiu Jitsu Team 9
MMA Vantaa 9
Helsingin Ju-jutsuklubi 7
Lahden Gentai 7
Helsingin Itsepuolustuskoulu 6
Barreto Helsinki 6
Takado 6
Crest - Professional Fighting Center 5
PP Jiujitsu Helsinki ry 5
Action Sport Center 5
Jyväskylän Fight Club 4
Turun Ju-jutsuseura 4
Lohjan Kamppailukeskus 3
WFC Warriors 3
Forssan Kamppailijat 3
Kokkolan Budo 2
Orion's Belt 2
Pieksämäki Fight Club 2
Vantaan Kamppailukeskus 2
Tampereen Jujutsukoulu 2
Porin Kamppailu-urheilukeskus 2
PP-JiuJitsu 1
Gracie Barra Kouvola 1
BJJ Kouvola 1
Rilion Gracie, Florianopolis Brazil 1
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 1
Function X Jiu Jitsu 1
RNC Sport Club 1
Järvenpään Kehäkarhut 1
Strela Team 1
Ahjo Training Center 1
MMA Imatra 1
PP-Jiu Jitsu 1
Fight For Fun 1
Rajamäen Kamppailijat 1
Savate Club Helsinki 1
Kuopion Gladiator Factory 1
Oulun Kamppailuklubi 1