Ilmoittautuminen päättyy 01.05.2018.
Sinun pitää kirjautua sisään, että voit ilmoittautua kilpailuihin.
Kuvaus
Lahti BJJ Open!
Kilpailut alkavat kello 10.00 junioreiden sarjoilla.
Välkovöisten aikuisten sarjat aloitetaan aikaisintaan kello 13.00, joten sitä ennen eivät aikuisten matsit lähde käyntiin.
Värivöisten sarjat otellaan valkovöisten jälkeen. Aikaisin aloitus värivöillä on kello 16.00.
Kilpailujen todella suuri osallistujamäärä yllätti, joten pyydämme kaikilta kärsivällisyyttä kilpailujen ja aikataulujen suhteen!
Kilpailukutsu
KILPAILUKUTSU
Lahden Gentain BJJ-salikisa:
Aika:
Lauantaina 5.5.2018 kello 10.00 alkaen.
Kilpailupaikka:
Lahden Gentai,
Vesijärvenkatu 19, 15140 Lahti
Käynti sisäpihan kautta!
Sarjat:
Valkovöiset miehet: -64, -70, -76, -82.3,-88.3, -94.3, -100.5, +100.5 kg
Valkovöiset naiset: -58,5, -64, -69, +69
Värivyöt miehet: -64,-70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, +94,3
Värivyöt naiset: -58,5, -64, -69, +69 kg
Juniorit: Viralliset sarjat, ikä- ja painoluokkia yhdistellään tarvittaessa
Sarjoja yhdistellään tarvittaessa.
Avoimiin sarjoihin ilmoittautuminen kilpailupaikalla.
Otteluajat:
Valkovöiset 5 minuuttia
Värivyöt 6 minuuttia
Juniorit ikäluokkien mukaan
Säännöt:
Viralliset IBJJF:n säännöt, http://ibjjf.org/rules/
Värivöiden sarjat otellaan sinivöisten säännöillä
Palkinnot:
Palkinnot kolmelle parhaalle kaikissa sarjoissa
Pronssimatsit otellaan!
Ilmoittautuminen:
Viimeinen ilmoittautumispäivä on tiistai 1.5.2018!
Osallistumismaksu:
Osallistumismaksu on yhteen lajiin 20e tai molemmat lajit 30e. Kilpailumaksu on suoritettava viimeistään tiistaina 1.5.2018 tilille:
Lahden Gentai Ry
FI73 2280 1800 0270 42
Viestiin ottelijan nimi, painoluokka ja seura.
Vakuutus:
Kilpailun järjestäjä ei vakuuta ottelijoita.
Lisätietoa:
gentai.salikisa@gmail.com
Aikataulu
Ilmoittautuminen ja punnitus on kilpailupaikalle tullessa ja se on kaikille mahdollinen jo kello 8.30 alkaen!
Sääntöpalaveri pidetään ottelualueella kello 09.45.
Kilpailut aloitetaan kello 10.00 junioreiden sarjoilla! Junioreiden sarjat käydään kolmella matolla!
Aikuisten sarjat aloitetaan valkovöisistä ja aloitus aikaisintaan kello 13.00. Aikuisten sarjat käydään kahdella matolla.
Värivöisten sarjat aloitetaan aikaisintaan kello 16.00.
Liput
Ei lippuja
Kaaviot
Miehet Valkovyöt
Miehet Värivyöt
Naiset Valkovyöt
Naiset Värivyöt
2011 synt. ja nuoremmat
2010-2009 synt.
2008-2007 synt.
2006-2005 synt.
2004-2003 synt.
2002-2001 synt.
Ilmoittautuneet
Men Valkovyöt
-70kg
- Juho Suvanto, MMA Imatra
- Sabauun Khan, MMA Vantaa
- Yakup Keränen, MMA Rovaniemi
- Ville Leppinen, Vantaan Kamppailukeskus
- Ari Karjalainen, Lahden Gentai
- Jere Ahlqvist , Heracles
- Hemmo Nyman, Ahjo Training Center
- Miro Karhumaa, Heracles
- Henri Hyytinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Teppo Puhakainen, Heracles
- Juuso Kuusinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Valo Kainulainen, Takado
- Julius Pelkonen, Sisu Gym
- Mika Räsänen, Polar Jiu Jitsu Team
14
-76kg
- Sami Helakorpi, Espoon Kehähait
- Vili Kervinen, Rajamäen Kamppailijat
- Jussi Pukkinen, Savate Club Helsinki
- Miro Wallgren, Sisu Gym
- Atte Ovaska, Sisu Gym
- Aarne-Kari Ahti, Gracie Barra Kouvola
- Jere Hämäläinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Heikki Mäenpää, Tampereen Jujutsukoulu
- Juho Hakkarainen, Ahjo Training Center
- Matti Tuominen, Ahjo Training Center
- Kim Teikari, Sisu Gym
- Joni Lampen, Sisu Gym
- Mikael Isomäki, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Tuomas Lappalainen, Polar Jiu Jitsu Team
- Mika Väisänen, Crest - Professional Fighting Center
15
-82.3kg
- Aku Teutari, Lahden Gentai
- Timo Kääriäinen, Lahden Gentai
- Jaakko Laukkanen, Combat Academy of Finland
- Petter Blomqvist, Combat Academy of Finland
- Dzhokhar Bataev, AYUB TEAM
- Zelimkhan Karigov, AYUB TEAM
- Ilez Gorchkhanov, Judoseura Targim
- Miro Kuokkanen, Lahden Gentai
- Rami Kattilakoski, Rajamäen Kamppailijat
- Sami Penttilä, Turun Ju-jutsuseura
- Aatu Nurminen, Tampereen Jujutsukoulu
- Juha-Matti Nousiainen, Tampereen Jujutsukoulu
- Eero-Pertti Virtanen, Heracles
- Timo Vainionpää, Takado
- Leevi Ahola, Kombat Klubi Kouvola
- Anton Stenroos, Sisu Gym
16
-88.3kg
- Romeo Thanveera, MMA Imatra
- Roni Kangaskorte, Lahden Gentai
- Lauri Voog, Polar Jiu Jitsu Team
- Jarkko Nissi, Crest - Professional Fighting Center
- Joona Ruuhonen, Tampereen Jujutsukoulu
- Elias Ruohomäki, Ahjo Training Center
- Matti Ahonen, Kombat Klubi Kouvola
- Anssi Kosonen, Tampereen Jujutsukoulu
- Jyri Jonninen, Lahden Gentai
- Jori Immonen, Järvenpään Kehäkarhut
10
Men Värivyöt
-76kg
- Jussi Sirenius, Hardknocks Training Center 21 13
- Toni Lipsanen, Gracie Barra Kouvola 23
- Otto Haapa-aho, Heracles 6
- Ville Isokoski, Lahden Gentai 2 4
- Kalle Arvelin, Polar Jiu Jitsu Team 3
- Roope Ruutiainen, Lahden Kamppailulajikeskus
- Renny Poutanen, Barreto Helsinki 8
- Petri Moilanen, Lohjan Kamppailukeskus 11 15
- Konsta Koivisto, GB Gym 9
- Jyri Koponen, Sisu Gym 17
- Aleksandr Keinänen, Orion's Belt 4 3 12
- Niko Lampen, Sisu Gym 5
12
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
2011 synt. ja nuoremmat
-25 kg
- Elias Jokinen, Gracie Barra Kouvola
- Leevi Poikonen, Jyväskylän Fight Club
- Veeti Poikonen, Jyväskylän Fight Club
- Felix Niemi, Gracie Barra Kouvola
- Lilia Luukkonen, GB Gym
- Tuomas Sairanen, GB Gym
- Miron Niemenmaa, Orion's Belt
- Mikael Jokinen, Gracie Barra Kouvola
- Viljami Luoto, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Anton Hanski, MMA Imatra
- Bianca Popov, GB Gym
11
2010-2009 synt.
-30 kg
- Santeri Rajakallio, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Pihla Schroderus, Lahden Gentai
- Oiva Rask, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Daniel Fernandez Iglesias, Polar Jiu Jitsu Team
- Miiko Hakkarainen , Barreto Helsinki
- Kristian Enbom, Lahden Gentai
- Riikka Nieminen, Gracie Barra Kouvola
- Joona Kivimäki, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Milo Hertsa, Barreto Helsinki
- Toivo Rousku, Gracie Barra Kouvola
- Veeti Vähätiitto, Ahjo Training Center
- Elias Viitanen, Lohjan Kamppailukeskus
- Kasper Tiusanen, Tampereen Jujutsukoulu
- Thiago Mikel, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Roope Koivu, Lahden Gentai
- Aleksi Aho, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Rasmus Hukka, MMA Imatra
- Lyana Malone, GB Gym
- Joakim Ojanen, Takado
- Emil Sorel Gilmanov, Orion's Belt
- Pedro Damián Jover Rodríguez, Orion's Belt
21
2008-2007 synt.
-35 kg
- Ilona Schroderus, Lahden Gentai
- Musa Baijduev, AYUB TEAM
- Fedor Petrov, Team Strela
- Oskari Luoto, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- daniel gladkov, AYUB TEAM
- Minea Liinavirta, Lahden Gentai
- Peppi Reiman, Gracie Barra Kouvola
- Aleksi Nurminen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Elias Nurkkala, Tampereen Jujutsukoulu
- india korhonen, Hangon Hyrskyt
- Miitu Mäkinen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Mimmu Mäkinen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Joona Sairanen, GB Gym
- Lev Shlyakhtitsev, AYUB TEAM
- Alyna Malone, GB Gym
15
-40 kg
- Emma Moilanen, MMA Imatra
- Jennika Kivimäki, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Tyyne Manninen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Paavo Venho, Finnfighters Gym
- Noah da Silva, Lohjan Kamppailukeskus
- Jaaron Maunonen, Proeliator Jiu-Jitsu
- Sara Määttänen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Edvin Pihlak, Orion's Belt
- Otto Hyöty , Tampereen Jujutsukoulu
- Olli Flood, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Niilo Landén, Proeliator Jiu-Jitsu
11
2006-2005 synt.
2004-2003 synt.
2002-2001 synt.
-70 kg
- Roope Uski, Polar Jiu Jitsu Team 1
- max hynninen, Barreto Helsinki
- Sakari Vanhanen, Lahden Gentai
- Sabauun Khan, MMA Vantaa
- Chanon Alijärvi, Takado 2
- Tero Teräväinen, Lahden Gentai
- Valo Kainulainen, Takado
- Henry Suntio, Pankration Gym 5
- Miro Karhumaa, Heracles
- Jere Ahlqvist , Heracles
10
Yhteensä: 316 ottelijaa.
Lahden Gentai 26
Polar Jiu Jitsu Team 20
Nokian Kamppailu-Urheilijat 19
Tampereen Jujutsukoulu 18
Sisu Gym 18
Gracie Barra Kouvola 17
Heracles 17
MMA Imatra 16
Ahjo Training Center 14
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 14
GB Gym 13
Orion's Belt 11
Helsingin Itsepuolustuskoulu 11
AYUB TEAM 9
Takado 7
Hangon Hyrskyt 7
Barreto Helsinki 6
MMA Vantaa 6
WFC Warriors 4
Porin Kamppailu-urheilukeskus 4
RNC Sport Club 4
Finnfighters Gym 4
Crest - Professional Fighting Center 4
Forssan Kamppailijat 4
Combat Academy of Finland 3
Turun Ju-jutsuseura 3
Proeliator Jiu-Jitsu 3
Jyväskylän Fight Club 3
Kombat Klubi Kouvola 3
Lohjan Kamppailukeskus 3
Lahden Kamppailulajikeskus 2
Hardknocks Training Center 2
Rajamäen Kamppailijat 2
CFO Grappling Team 2
Pankration Gym 2
Vantaan Kamppailukeskus 1
MMA Rovaniemi 1
Team Strela 1
Delariva Finland 1
Espoon Kehähait 1
SBG Estonia 1
Savate Club Helsinki 1
MMA Joensuu 1
Defence & Fight Club Heracles Valkeakoski 1
Järvenpään Kehäkarhut 1
Judoseura Targim 1
Helsingin itsepuolustuskoulu 1
Fight For Fun 1
AYUB TEAM 1
Oulun Kamppailuklubi 1