Ilmoittautuminen päättyy 27.01.2019.
Osallistumismaksu
35,00 € 13.1.2019 asti
45,00 € 20.1.2019 asti
55,00 € 27.1.2019 asti
Sinun pitää kirjautua sisään, että voit ilmoittautua kilpailuihin.
Kuvaus
No-Gi SM-kilpailut 2019 järjestetään Nokian palloiluhallilla, Nokialla (Kankaantaankatu 4) 2.-3.2.2019.
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto tukee sinivöisten, purppuravöisten ja ruskea-/mustavöisten (naisissa sinivöisten ja purppura-/ruskea-/mustavöisten) painoluokkien voittajien (27 kpl) kilpailumatkojen kustannuksia 300 eurolla IBJJF No-Gi European Openiin 2019 / UAEJJF Europe Continental Pro Championship -kilpailuun / UAEJJF Abu Dhabi World Professional Jiu-Jitsu Championship 2019 -kilpailuun!
Lisäksi kaikkia avointen sarjojen voittajia (7 kpl) tuetaan 300 euron korvauksella valitsemaansa kilpailumatkaan seuraavan vuoden aikana (2.2.2020 mennessä).
SBJJL:n tuki korvataan kuitteja vastaan, joten tuen voi käyttää myös ennen kilpailupäivää hankittujen matkalippujen kustannuksiin.
Jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2019. SM-kilpailuun saavat osallistua Suomen kansalaiset ja sekä vähintään kaksi vuotta maassa vakituisesti asuneet henkilöt.
Kilpailukutsu
No-Gi SM-kilpailut 2019
AIKA JA PAIKKA
2.-3.2.2019
Nokian palloiluhalli
Kankaantaankatu 4
37100 Nokia
JÄRJESTÄJÄ
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto
http://www.bjjliitto.fi
PAINOLUOKAT
Miehet
Valkovöiset: -61.5, -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, -97.5, 97.5+ ja avoin painoluokka
Sinivöiset: -61.5, -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, -97.5, 97.5+ ja avoin painoluokka
Purppuravöiset: -61.5, -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, -97.5, 97.5+ ja avoin painoluokka
Ruskea- ja mustavöiset: -67.5, -73.5, -79.5, -85.5, -91.5, 91.5+ ja avoin painoluokka
Naiset
Valkovöiset: -56.5, -61,5, -66.5, 66.5+ kg ja avoin painoluokka
Sinivöiset: -56.5, -61.5, -66.5, 66.5+ kg ja avoin painoluokka
Purppura-, ruskea- ja mustavöiset: -61.5, 61.5+ kg ja avoin painoluokka
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto tukee sinivöisten, purppuravöisten ja ruskea-/mustavöisten (naisissa sinivöisten ja purppura-/ruskea-/mustavöisten) painoluokkien voittajien (28 kpl) kilpailumatkojen kustannuksia 300 eurolla IBJJF No-Gi European Openiin 2019 / UAEJJF Europe Continental Pro Championship -kilpailuun / UAEJJF Abu Dhabi World Professional Jiu-Jitsu Championship 2019 -kilpailuun!
Lisäksi kaikkia avointen sarjojen voittajia (7 kpl) tuetaan 300 euron korvauksella valitsemaansa kilpailumatkaan seuraavan vuoden aikana (2.2.2020 mennessä).
Avoimiin sarjoihin ilmoittaudutaan kilpailupaikalla ja sarjoihin voivat osallistua kaikki painoluokissaan otelleet. Etukäteen voi siis ilmoittautua ainoastaan omaan painoluokkaan.
SBJJL:n tuki korvataan kuitteja vastaan, joten tuen voi käyttää myös ennen kilpailupäivää hankittujen matkalippujen kustannuksiin. Tuki on henkilökohtainen eikä sitä voi siirtää tai myydä toiselle henkilölle.
Punnitus on otteluvarusteet päällä ennen ottelijan ensimmäistä ottelua. Jos ottelija ei mahdu painoluokkaansa, hänet diskataan punnituksessa.
Rashguardin tulee olla lyhyt- tai pitkähihainen ihonmyötäinen paita. Rash guardin värityksessä on oltava vähintään 10% kilpailijan vyöarvon mukaista väriä sallittujen valkoisen ja mustan päävärin lisäksi. Mustavöiset ottelijat saavat halutessaan käyttää osana No-Gi-otteluasuaan mustaa rash guardia, jonka värikokonaisuudessa on pieni määrä punaista. T-paidassa, hihattomassa paidassa tai paidatta ei saa otella.
Shortsien tulee olla löysät (boardshorts). Elastisesta materiaalista valmistetut / kompressio / trikooshortsien käyttö on sallittu vain näiden edellä mainittujen shortsien alla. Shortsien ja trikoohousujen on oltava mustat, valkoiset, mustavalkoiset ja niissä sallitaan rajoitukseton määrä kilpailijan vyöarvon mukaista väriä. Valmistajan merkit ym. voivat poiketa tästä värikoodista.
Naisille on sallittu myös trikoiden käyttö ilman shortseja. Kaikki ottelijat voivat käyttää mustia, valkoisia, mustavalkoisia trikoita sääntöjen mukaisten shortsien alla. Myös trikoissa sallitaan rajoituksetta kilpailijan vyöarvon mukainen väritys. Missään otteluasun vaatekappaleessa ei saa olla osia, jotka ovat omiaan aiheuttamaan fyysistä vahinkoa tai loukkaantumisen (vetoketjut, napit jne.).
SÄÄNNÖT
IBJJF:n viralliset säännöt http://ibjjf.org/rules/.
Naisten purppura-/ruskea-/mustavöisten sarjat otellaan purppuravöisten säännöillä.
Jokainen kilpailija on velvoitettu ymmärtämään ja noudattamaan Suomen antidopingsäännöstöä sekä sen periaatteita
https://www.suek.fi/sv/suomen-antidopingsaannosto .
OTTELUAIKA
Valkovöiset: 5 min
Sinivöiset: 6 min
Purppuravöiset: 7 min
Ruskea-mustavöiset: 10 min
Purppura-, ruskea- ja mustavöiset: 7 min
OSALLISTUMISMAKSU JA ILMOITTAUTUMINEN
Osallistumismaksu riippuu ilmoittautumispäivämäärästä.
35 € 13.1. saakka
45 € 20.1. saakka
55 € 27.1. saakka
Osallistumismaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Voit vaihtaa sarjaasi tai peruuttaa ilmoittautumisesi viimeiseen ilmoittautumispäivään saakka. Osallistumismaksu palautetaan ainoastaan lääkärintodistusta vastaan ja jos perumisesta on ilmoitettu ennen ensimmäistä kilpailupäivää. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 27.1.2019.
VAKUUTUS
Kilpailun järjestäjä EI vakuuta ottelijoita.
Jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2019. SM-kilpailuun saavat osallistua Suomen kansalaiset ja sekä vähintään kaksi vuotta maassa vakituisesti asuneet henkilöt.
KATSOJAT
Sisäänpääsymaksu on 10 €.
LISÄTIETOJA
Aarni Karjalainen
kilpailut@bjjliitto.fi
Aikataulu
Lauantai 2.2.
Ottelut alkavat klo 10:00 kaikkien oteltavien vyöluokkien kevyemmistä painoluokista jatkaen kohti raskaampia.
Sinivöiset miehet painoluokat
Sinivöiset naiset painoluokat
Purppuravöiset miehet painoluokat
Purppura-/ruskea-/mustavöiset naiset painoluokat
Ruskea-/mustavöiset miehet painoluokat
Sunnuntai 3.2.
Ottelut alkavat klo 10:00 valkovöisten kevyemmistä painoluokista jatkaen kohti raskaampia. Avoimet sarjat otellaan valkovöisten sarjojen jälkeen.
Valkovöiset miehet painoluokat
Valkovöiset naiset painoluokat
Sinivöiset miehet avoin
Sinivöiset naiset avoin
Purppuravöiset miehet avoin
Purppura-/ruskea-/mustavöiset naiset avoin
Ruskea-/mustavöiset miehet avoin
Valkovöiset miehet avoin
Valkovöiset naiset avoin
Liput
Ei lippuja
Kaaviot
Miehet Valkovöiset
Miehet Sinivöiset
Miehet Purppuravöiset
Miehet Ruskea- ja mustavöiset
Naiset Valkovöiset
Naiset Sinivöiset
Naiset Purppura-, ruskea- ja mustavöi
Ilmoittautuneet
Men Valkovöiset
-67,5
- Justus Vesala, MMA Imatra
- Ibrahim Al-Kinani, Turun Ju-jutsuseura
- Rasoul Eftekhari, Sisu Gym
- Daniel Kestilä , Polar Jiu Jitsu Team
- Niko Mikanoja, Espoon Kehähait
- Aleksi Kajander, Tampereen Jujutsukoulu
- Juuso Metsola, MMA Kotka
- Henri Hyytinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Mikko Hautaviita, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Daniel Vuolle, Espoon Kehähait
- Joona Lukkari, GB Gym
- Mohammad Ali, Polar Jiu Jitsu Team
- Kairo Häätarõ , Lahden Gentai
- Arttu Ruutiainen, Lahden Gentai
- Eemeli Karkamo, Ahjo Training Center
15
-73,5
- Sasu-Joonas Viitanen, GB Gym
- Ronny Andersson, Ahjo Training Center
- Timi Leskinen, Crest - Professional Fighting Center
- Arttu Häggman, Polar Jiu Jitsu Team
- Max Sairanen, Ahjo Training Center
- Sami Pehkonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Kalle Marjoniemi, MMA Team 300
- Juho Suvanto, MMA Imatra
- Joni Kujanpää, MMA Seinäjoki
- Joonas Toivola, Sisu Gym
- Aku Nyyssönen, Tampereen Jujutsukoulu
- Mirko Asell, Tampereen Jujutsukoulu
- Aleksi Kytöviita, Finnfighters Gym
- Siban Ahmad, Finnfighters Gym
- Benjamin Sågfors, Takado
- Henry Warden, GB Gym
- Patrick Pirskanen, Ahjo Training Center
- ville päiväniemi, Helsingin Itsepuolustuskoulu
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta
- Vili Mikkola, Finnfighters Gym
- Emil Laitinen, MMA Team 300
- Mika Väisänen, Crest - Professional Fighting Center
- Simo Piepponen, Skeletor Wrestling
- Iiro Dufvelin , MMA Rovaniemi
24
-79,5
- Sasu Silvennoinen, GB Gym
- Matti Ahonen, Kombat Klubi Kouvola
- Ville Vuorinen, Finnfighters Gym
- Elias Ruohomäki, Ahjo Training Center
- Aki Laakso, Loop Jiu-Jitsu
- Niko Rantala, Polar Jiu Jitsu Team
- Ates Korkmaz, BJJ Vaasa
- Anttoni Koivulehto, MMA Team 300
- Peter Lönnblad, Polar Jiu Jitsu Team
- Juuso Pyyppönen, Sisu Gym
- Arto Savenius, Vantaan Kamppailukeskus
- Tero Keränen, Sisu Gym
- Janne Heino, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Atte Lehtonen, Sisu Gym
- Tapio Tolonen, BJJ Vaasa
- Atte Ovaska, Sisu Gym
- Roni Rissanen, Ahjo Training Center
- Aleksi Jalonen, Polar Jiu Jitsu Team
- Sulo Niemi, Kachi-Kan ry
- Markus Oksman, Finnfighters Gym
- Lauri Lahtinen, MMA Seinäjoki
- Sami Penttilä, Turun Ju-jutsuseura
- Eemeli Romakkaniemi, CFO Grappling Team
- Juha Rapola, Function X Jiu Jitsu
- Okko Sjöroos, MMA Vantaa
25
-85,5
- Konsta Toivola, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Joni Rokkanen, Polar Jiu Jitsu Team
- NICHOLAS Neuwerth, Sisu Gym
- Phong Cao, Loop Jiu-Jitsu
- Kristian Behm, Jyväskylän Fight Club
- Peter Divakov, MMA Vantaa
- Mikko Pöntinen, Crest - Professional Fighting Center
- Juho Lahdenperä, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Sauli Suhonen, MMA Kotka
- Oskar Lindén, BJJ Vaasa
- Niko Översti, Polar Jiu Jitsu Team
- johannes ollonqvist, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Juuso Hämäläinen, MMA Kotka
- erno hakanen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Tuomas Tuovinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Lauri Tähtinen, Turun Ju-jutsuseura
- Joni Jämsä, Crest - Professional Fighting Center
- Willem Hietala, Crest - Professional Fighting Center
18
-91,5
- Romeo Thanveera, MMA Imatra
- Arttu Pylvänäinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Elia Linnapuomi, Ahjo Training Center
- Joonas Meusel, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Roope Lindfors, Helsingin Ju-jutsuklubi
- Tommi Ryynänen, MMA Joensuu
- Tomi Keinänen, Loop Jiu-Jitsu
- Leevi Huovinen, GB Gym
- Joona Ruuhonen, Tampereen Jujutsukoulu
- ilkka nyman, Vieskan Voima
- Erkka Selonen, Tampereen Jujutsukoulu
- Elmo Vainio, Turun Ju-jutsuseura
12
Open Class
- Konsta Toivola, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Sasu Silvennoinen, GB Gym
- Antti Lindgren, Helsingin Paini-Miehet
- Max Sairanen, Ahjo Training Center
- Ville Vuorinen, Finnfighters Gym
- Sami Pehkonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Aki Laakso, Loop Jiu-Jitsu
- Ates Korkmaz, BJJ Vaasa
- Peter Lönnblad, Polar Jiu Jitsu Team
- Joni Kujanpää, MMA Seinäjoki
- Juuso Pyyppönen, Sisu Gym
- Ibrahim Al-Kinani, Turun Ju-jutsuseura
- Atte Lehtonen, Sisu Gym
- Elia Linnapuomi, Ahjo Training Center
- Mikko Pöntinen, Crest - Professional Fighting Center
- Aleksi Kytöviita, Finnfighters Gym
- Benjamin Sågfors, Takado
- Juho Lahdenperä, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Henry Warden, GB Gym
- Joonas Meusel, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Oskar Lindén, BJJ Vaasa
- Patrick Pirskanen, Ahjo Training Center
- Tomi Keinänen, Loop Jiu-Jitsu
- Lauri Lahtinen, MMA Seinäjoki
- Aleksi Virta, Turun Ju-jutsuseura
- Joona Lukkari, GB Gym
- johannes ollonqvist, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Mohammad Ali, Polar Jiu Jitsu Team
- Brayan Aspegren, Loop Jiu-Jitsu
- Lauri Tähtinen, Turun Ju-jutsuseura
- Vili Mikkola, Finnfighters Gym
- Fredrik Söderström, Espoon Kehähait
- Erkka Selonen, Tampereen Jujutsukoulu
- Iiro Dufvelin , MMA Rovaniemi
34
Men Sinivöiset
-61,5
- Topias Hassinen, Polar Jiu Jitsu Team 6
- Valtteri Kivistö, MMA Imatra 2
- Stefan Kok, Skeletor Wrestling 1
- Atte Alanne, BJJ Vaasa
- Tero Juntunen, Lahden Gentai 7
- Hannan Housmand, Finnfighters Gym 8
- Sakari Vanhanen, Lahden Gentai
- Tomi Kasper, Ahjo Training Center 2
- Nuuti Keinänen, Kuopion Gladiator Factory 4
- Samu Alén, Heracles 3
- Valtteri Tuhkanen, Pankration Gym 10
- Akseli Ilkka, MMA Team 300
12
-67,5
- Kalle-Anton Marjanen, MMA Vantaa 2
- Santeri Kangas, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Sabauun Khan, MMA Vantaa
- Hemmo Nyman, Ahjo Training Center 4
- Veeti Maksimainen, MMA Imatra
- Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling 1
- Oula Nuuttila, Tampereen Jujutsukoulu 9
- Tanel Veskus, Polar Jiu Jitsu Team 1
- Matias Niva, Ahjo Training Center 4
- Aleksei Kyllenen, MMA Kotka 7
- Timi Heikkilä, MMA Team 300
- Santtu Heikkinen, Crest - Professional Fighting Center 1
- Roope Uski, Polar Jiu Jitsu Team 1
- Lasse Koivistoinen, MMA Imatra
- Erkki Soini, Kachi-Kan ry 2
- Esa Vähäjylkkä, Polar Jiu Jitsu Team 5
- Joonas Ahola, Espoon Kehähait 5
- Juho Ihalainen, Heracles
- Eetu Miettinen, Heracles
19
-73,5
- Mikko Niemi, MMA Kotka 1
- Lemar Khan, Porin Kamppailu-urheilukeskus 10
- Jonne Ylisirniö, Helsingin Paini-Miehet
- Otto Kärhä, Loop Jiu-Jitsu
- Erik Smolokurov, Combat Academy of Finland 2
- Mauri-Matti Lahti, Tampereen Jujutsukoulu 3
- Miro Wallgren, Sisu Gym
- Josef Gullmets, Crest - Professional Fighting Center 18
- Joni Lipiäinen, Loop Jiu-Jitsu 3
- Samuel Muuronen, Crest - Professional Fighting Center 20
- Oskari Stenholm, MMA Team 300
- Mikko Vuoriheimo, RNC Sport Club
- Juan Carlo Antonio Kanahashi, Vantaan Kamppailukeskus
- Mici Saaristo, Finnfighters Gym 1
- Julius Pelkonen, Sisu Gym 1
- Henri Piirainen, Skeletor Wrestling
- Dennis Spennert , Hilti Raasepori
- Kasper Karvinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Jukka Knuutinen, MMA Team 300
- Ilkka Koikkalainen, Takado 13
- Tero Vyyryläinen, Takado
- Yakup Keränen, MMA Rovaniemi 1
- walter karlsson, Vantaan Kamppailukeskus 1
- Toni Lipsanen, Gracie Barra Kouvola 16
- Roni Silvennoinen, Function X Jiu Jitsu 4
- Waltteri Sepponen, Function X Jiu Jitsu 1
- Christian Ahokas, Finnfighters Gym 6
- Ariel Cohen, MMA Team 300 3
- Misael Urbano Soriano, Jyväskylän Fight Club 1
- Janne Elonen-Kulmala, Espoon Kehähait
- Anton Ukkola, Oulun Kamppailuklubi 9
- Konsta Koivisto, GB Gym 14
32
-79,5
- Patricio Diaz-Abasta, PP Jiujitsu Helsinki ry 4
- Erik Lagerroos, Hilti Raasepori
- Olli Kapiainen, BJJ Vaasa
- Sami Minkkinen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 2
- Anssi Juopperi, MMA Team 300 2
- Emil Salonen, Finnfighters Gym 2
- Mats Norrgård, MMA Team 300 2
- Mikko viertokangas, BJJ Vaasa 3
- Joona Lohtander, Oulun Kamppailuklubi
- Joona Kotaluoto, MMA Team 300
- Anton Stenroos, Sisu Gym
- Josi Kokkonen, Polar Jiu Jitsu Team 7
- Harri Mönkkönen, Polar Jiu Jitsu Team 1
- Mergim Syla, Polar Jiu Jitsu Team 13
- Jani Heinänen, Polar Jiu Jitsu Team
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 35
- Ville Mertanen, Skeletor Wrestling 6
- Miika Lohtander , Polar Jiu Jitsu Team 11
- Toni Täppinen, Polar Jiu Jitsu Team 4
- Otto Haapa-aho, Heracles 9
- Otto Espo, Barreto Helsinki 6
- Kalle Virtanen, Turun Ju-jutsuseura
- Tommi Kuitunen, MMA Kotka 1
- Thomas Tuomi, Loop Jiu-Jitsu 8
- Janne Hiltunen, MMA Joensuu
- Kasperi Elomaa, Tampereen Jujutsukoulu
- Sean-Patrick Morga, MMA Team 300 9
- Juko-Ilmari Hakala, PP Jiujitsu Helsinki ry 5
- Aapo Hakala, PP Jiujitsu Helsinki ry 8
- Pauli Hämäläinen, Jyväskylän Fight Club 5
- Erkki Suvila, Polar Jiu Jitsu Team
- Tuure Kulju, Finnfighters Gym
- Juho Selin, RNC Sport Club 4
33
-85,5
- Lauri Voog, Polar Jiu Jitsu Team
- Aleksi Kylmälahti, Sisu Gym 1
- Lassi Waismaa, Crest - Professional Fighting Center 8
- jouko koskinen, PP Jiujitsu Helsinki ry
- Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi 8
- Rene Katajalaakso, Jyväskylän Fight Club
- Valtteri Leinonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 1
- Sakke Suomalainen, Crest - Professional Fighting Center 12
- Ville Tunttunen, Tampereen Jujutsukoulu 4
- Ruslan Karppinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu 3
- Jan-Erik Malm, BJJ Vaasa
- Paavo Kettunen, MMA Team 300 4
- Mika Kivinen, Oulun Kamppailuklubi
- Miika Puisto, Takado 1
- Erkka Pehkonen, Tampereen Jujutsukoulu 12
- Joni Kankaanranta, Function X Jiu Jitsu 3
- Anders Wahlberg, Finnfighters Gym
- Pauli Selkee, Tampereen Jujutsukoulu 1
- Ville Koskela, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Matias Virta, Finnfighters Gym
- Sampsa Maukola, Polar Jiu Jitsu Team 2
- Fisnik Neziri, Loop Jiu-Jitsu 12
- Otto Saari, MMA Team 300 22
- Topias Rekola, Finnfighters Gym 11
- Ville Hyttinen, MMA Vantaa 1
25
-91,5
- Santeri Posa, MMA Vantaa
- Juho Ronkainen, MMA Rovaniemi 8
- Roope Koskinen, Finnfighters Gym 4
- Calle Jakobsén, BJJ Vaasa
- Johan Koskinen, BJJ Vaasa
- Joonas Leppänen, Tampereen Jujutsukoulu 4
- Miguel Gouveia, MMA Vantaa 1
- Sakari Salla, Takado 2
- Niklas Ojatalo, Jyväskylän Fight Club 8
- Mika Kallio, Jyväskylän Fight Club
- Jami Nyholm, Gracie Barra Kouvola
- Jerri Laurikka, Tampereen Jujutsukoulu 1
- Oskar Svels, Oulun Kamppailuklubi 14
13
97,5+
- Mikko Pouru, Finnfighters Gym 7
- Heikki Hesso, Ahjo Training Center 3
- Vesa Pulju, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Akseli Kaasalainen, MMA Vantaa
- Sami Heikkilä, Rajamäen Kamppailukeskus 1
- Miika Laiho, Forssan Kamppailijat 5
- Teemu Sikanen, Kuopion Gladiator Factory 3
- Olli Koho, Ahjo Training Center 6
- Harri Hietaranta, Tampereen Jujutsukoulu
- Mika Salomaa, Tampereen Jujutsukoulu 20
10
Open Class
- Aleksi Kylmälahti, Sisu Gym 1
- Mikko Pouru, Finnfighters Gym 7
- Santeri Posa, MMA Vantaa
- Lemar Khan, Porin Kamppailu-urheilukeskus 10
- Sabauun Khan, MMA Vantaa
- Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi 8
- Mauri-Matti Lahti, Tampereen Jujutsukoulu 3
- Miro Wallgren, Sisu Gym
- Rene Katajalaakso, Jyväskylän Fight Club
- Valtteri Leinonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 1
- Josef Gullmets, Crest - Professional Fighting Center 18
- Sakke Suomalainen, Crest - Professional Fighting Center 12
- Juho Ronkainen, MMA Rovaniemi 8
- Stefan Kok, Skeletor Wrestling 1
- Samuel Muuronen, Crest - Professional Fighting Center 20
- Roope Koskinen, Finnfighters Gym 4
- Mattias Kasurinen, Polar Jiu Jitsu Team 12
- Oskari Stenholm, MMA Team 300
- Ville Tunttunen, Tampereen Jujutsukoulu 4
- Jan-Erik Malm, BJJ Vaasa
- Sami Minkkinen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 2
- Julius Pelkonen, Sisu Gym 1
- Henri Piirainen, Skeletor Wrestling
- Paavo Kettunen, MMA Team 300 4
- Kasper Karvinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Mika Kivinen, Oulun Kamppailuklubi
- Tommi Köngäs, Oulun Kamppailuklubi
- Calle Jakobsén, BJJ Vaasa
- Erkka Pehkonen, Tampereen Jujutsukoulu 12
- Joonas Leppänen, Tampereen Jujutsukoulu 4
- Anton Stenroos, Sisu Gym
- Mikko Räkköläinen, Tampereen Jujutsukoulu
- Mergim Syla, Polar Jiu Jitsu Team 13
- Joni Kankaanranta, Function X Jiu Jitsu 3
- Anders Wahlberg, Finnfighters Gym
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 35
- Miguel Gouveia, MMA Vantaa 1
- Pauli Selkee, Tampereen Jujutsukoulu 1
- Sami Lindman, MMA Kotka 8
- Kalle Virtanen, Turun Ju-jutsuseura
- Matias Niva, Ahjo Training Center 4
- Matias Virta, Finnfighters Gym
- Akseli Kaasalainen, MMA Vantaa
- Janne Hiltunen, MMA Joensuu
- Kasperi Elomaa, Tampereen Jujutsukoulu
- Otto Saari, MMA Team 300 22
- Jerri Laurikka, Tampereen Jujutsukoulu 1
- Sean-Patrick Morga, MMA Team 300 9
- Oskar Svels, Oulun Kamppailuklubi 14
- Harri Hietaranta, Tampereen Jujutsukoulu
- Mika Salomaa, Tampereen Jujutsukoulu 20
51
Men Purppuravöiset
-79,5
- Tõll Simson, Function X Jiu Jitsu 2 12
- Joona Posa, MMA Vantaa 8 6
- Kristian Juoperi, MMA Team 300 6 10
- Juuso Lahtela, Oulun Kamppailuklubi 10
- Eemil Ordell, MMA Team 300 2 1
- Aku Peltola, PP Jiujitsu Helsinki ry 7
- Lasse Rahkolin, Sisu Gym 29 4
- Oskari Toikonniemi, PP Jiujitsu Helsinki ry 12 2
- Lauri Rossinen, MMA Joensuu 17 6
- Niko Puhakka, Jyväskylän Fight Club 10
- Jonas Smeds, Crest - Professional Fighting Center 1 3
- Renne Kuusisto, Oulun Kamppailuklubi 10
- Ville Vento, Loop Jiu-Jitsu 1
13
-85,5
- Tuomas Niiranen, Jyväskylän Fight Club 3 5
- Heikki Huttunen, Kachi-Kan ry 19 5
- Petteri Kaarto, Finnfighters Gym 6 5
- Toni Aaltonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 2 12
- Juho Huittinen, MMA Team 300 3
- Jari Kantanen, Kachi-Kan ry 4
- Tuomas Hyvärinen , MMA Team 300 11
- Veli-Matti Tuominen, Tampereen Jujutsukoulu 2 19
- Jukka Kontturi, Jyväskylän Fight Club 1 2
- mikael nyyssönen, MMA Team 300 7
- Jouni Leinonen, Jyväskylän Fight Club 3 2
- Markus Ruotanen, MMA Rovaniemi 3
12
Open Class
- Aki Kortetmäki, Tampereen Jujutsukoulu 14 3
- Jussi Sirenius, Loop Jiu-Jitsu 11 12
- Onni Kauppinen, Skeletor Wrestling 5
- Joona Posa, MMA Vantaa 8 6
- Kristian Juoperi, MMA Team 300 6 10
- Janne Toivanen, Sisu Gym 1 9
- Mikko Eerola, Tampereen Jujutsukoulu 13 16
- Toni Aaltonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 2 12
- Marcus Takala, BJJ Vaasa 8
- Ville Backman, Turun Ju-jutsuseura 38
- Antti Elo, Heracles
- Juho Huittinen, MMA Team 300 3
- Eemil Ordell, MMA Team 300 2 1
- Lasse Rahkolin, Sisu Gym 29 4
- Tuukka Repo, Sisu Gym 1
- Lauri Rossinen, MMA Joensuu 17 6
- Petri Moilanen, Lohjan Kamppailukeskus 6 17
- Aapo Kainulainen, Barreto Helsinki 18
- Jonas Smeds, Crest - Professional Fighting Center 1 3
- Markus Vilkka, MMA Team 300 6 4
- Renne Kuusisto, Oulun Kamppailuklubi 10
- Markus Ruotanen, MMA Rovaniemi 3
- Hermann Mäki, Takado 2 3
- Teemu Toropainen, Function X Jiu Jitsu 1 1
24
Men Ruskea- ja mustavöiset
Open Class
- Tuomas Simola, Lahden Gentai 2 1 7
- Riku Urholin, Porin Kamppailu-urheilukeskus 1 1 7
- Heikki Jussila, Helsingin Paini-Miehet 5 12 5
- Severi Nenonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 1 15
- Jaakko Vilander, Hilti Raasepori 1 7 29
- Riku Leinonen, BJJ Vaasa 5
- Toni Toivanen, Heracles 1 6 10
- Miika Suvanto, Finnfighters Gym 3 15 6
- Markku Mutanen, Barreto Helsinki 1 3 6
- Pekka Hakamäki, Loop Jiu-Jitsu
- Aleksandr Keinänen, Orion's Belt 1 2 8
- Kalle Jokela, Sisu Gym 1 4
- Henri Lintula, Sisu Gym
- Nils Tarvonen, MMA Team 300 1 6 2
14
Women Valkovöiset
-66,5
- Sofia Kenkkilä, MMA Team 300
- Jenni Poutanen, Finnfighters Gym
- Ronja Herranen, Finnfighters Gym
- Melissa Koskenlaita, Polar Jiu Jitsu Team
- Minna Puusniekka, RNC Sport Club
- Annukka Sievi, MMA Seinäjoki
- Aamu Kurjenpuu, GB Gym
- Veera López-Lehto, Crest - Professional Fighting Center
- Emma Puro, Loop Jiu-Jitsu
- Milla Tallila, Crest - Professional Fighting Center
10
Open Class
- Sofia Kenkkilä, MMA Team 300
- Jenni Poutanen, Finnfighters Gym
- Ronja Herranen, Finnfighters Gym
- Heini Hautamäki, Sisu Gym
- Minna Puusniekka, RNC Sport Club
- Noora Virkkunen, Sisu Gym
- Heli Romppainen , Sisu Gym
- Annukka Sievi, MMA Seinäjoki
- Mira Hautamäki , GB Gym
- Veera López-Lehto, Crest - Professional Fighting Center
- Natalia Starast, Lahden Gentai
- Emma Puro, Loop Jiu-Jitsu
- Pia-Marja Huhtamäki, MMA Seinäjoki
13
Women Sinivöiset
-66,5
- Jonna Ilves, Polar Jiu Jitsu Team 8
- Emilia Lukkari, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 1
- Jenni Kivioja, Sisu Gym 2
- Janika Antinmaa, MMA Team 300
- Miia Piironen, RNC Sport Club 6
- Maria Isomäki, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Rita Soive, Helsingin Paini-Miehet 1
- Chamia Chabbi, Tampereen Jujutsukoulu 2
- Salla Simola, Finnfighters Gym 31
- Milla Haapala, Finnfighters Gym 5
- Iiris Nyman, Ahjo Training Center 7
11
Open Class
- Johanna Koskinen, Polar Jiu Jitsu Team 4
- Sanna Kattelus, MMA Team 300 15
- Janika Antinmaa, MMA Team 300
- Miia Piironen, RNC Sport Club 6
- Maria Isomäki, Nokian Kamppailu-Urheilijat
- Chamia Chabbi, Tampereen Jujutsukoulu 2
- Salla Simola, Finnfighters Gym 31
- Sanna Temisevä, Takado 11
- Anette Österberg , Loop Jiu-Jitsu 1
- Milla Haapala, Finnfighters Gym 5
- Nelli Suominen, Turun Ju-jutsuseura 8
- Emilia Hovi, Porin Kamppailu-urheilukeskus 3
- Heidi Kuusisto, Oulun Kamppailuklubi 7
- Sara Lehto, Nokian Kamppailu-Urheilijat 20
14
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi
61,5+
- Emma Reunanen, Loop Jiu-Jitsu 14 12
- Maiju Suotama, MMA Imatra 6
- Marika Vainola, Crest - Professional Fighting Center 5 2
- Laura Virtanen, Turun Ju-jutsuseura 42 3
- Satu Jokela, Finnfighters Gym 17 6
- Maaria Haltsonen, MMA Imatra 2 3
- Iina Kolvanki, Oulun Kamppailuklubi 4 4
- Charlotte Pettersson-Fernholm, Porin Kamppailu-urheilukeskus 15
- Tiina Elomaa, MMA Imatra 1 2
- Hanna Heikkilä, Function X Jiu Jitsu 13
10
Open Class
- Laura Rättyä, Crest - Professional Fighting Center 7 24
- Emma Reunanen, Loop Jiu-Jitsu 14 12
- Suvi Koikkalainen, Takado 7 26
- Emilia Lång, MMA Rovaniemi 14 1
- Maiju Suotama, MMA Imatra 6
- Taru Laitinen, MMA Team 300 8 2
- Laura Virtanen, Turun Ju-jutsuseura 42 3
- Satu Jokela, Finnfighters Gym 17 6
- Outi Karhuvaara, Finnfighters Gym 10 7
- Maaria Haltsonen, MMA Imatra 2 3
- Iina Kolvanki, Oulun Kamppailuklubi 4 4
- Charlotte Pettersson-Fernholm, Porin Kamppailu-urheilukeskus 15
- Tiina Elomaa, MMA Imatra 1 2
- Anna Jylhä, Tampereen Jujutsukoulu 6 2
14
Yhteensä: 429 ottelijaa.
Polar Jiu Jitsu Team 33
Finnfighters Gym 30
MMA Team 300 29
Tampereen Jujutsukoulu 24
Sisu Gym 22
Crest - Professional Fighting Center 18
Loop Jiu-Jitsu 15
Ahjo Training Center 15
Porin Kamppailu-urheilukeskus 15
Jyväskylän Fight Club 14
Oulun Kamppailuklubi 14
BJJ Vaasa 13
GB Gym 11
Turun Ju-jutsuseura 11
MMA Imatra 11
MMA Vantaa 10
MMA Kotka 9
Takado 9
MMA Rovaniemi 8
Heracles 7
Helsingin Paini-Miehet 7
Lahden Gentai 7
Function X Jiu Jitsu 7
PP Jiujitsu Helsinki ry 6
MMA Seinäjoki 6
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 6
Skeletor Wrestling 6
Espoon Kehähait 5
MMA Joensuu 5
RNC Sport Club 5
Hilti Raasepori 5
Vantaan Kamppailukeskus 4
Gracie Barra Kouvola 4
Nokian Kamppailu-Urheilijat 4
Kombat Klubi Kouvola 4
Kachi-Kan ry 4
Helsingin Itsepuolustuskoulu 4
Kuopion Gladiator Factory 3
Barreto Helsinki 3
Orion's Belt 2
Vieskan Voima 2
Forssan Kamppailijat 2
Brazilian Jiu-jitsu Academy 1
Lohjan Kamppailukeskus 1
Kokkolan Budo 1
Hangon Hyrskyt 1
MMA Lappeenranta 1
Pankration Gym 1
CFO Grappling Team 1
Helsingin Ju-jutsuklubi 1
Rajamäen Kamppailukeskus 1
Combat Academy of Finland 1
414
4
2
1
1
1
1
1
1
1
1
1