Last day to sign up is 09.02.2020.
You have to log in to sign up to the competition.
Info
”Väylän Valtias” Brasilialaisen jujutsun-kilpailut järjestetään Putaan Liikuntahallilla, Torniossa.
Kilpailuissa on omat sarjansa naisille ja miehille.
Invitation for Fighters
”Väylän Valtias” Brasilialaisen jujutsun-kilpailut järjestetään Putaan Liikuntahallilla, Torniossa.
Kilpailuissa on omat sarjansa naisille ja miehille.
AIKA JA PAIKKA
lauantai 15.2.2020 klo 10:00
Viidankatu 20, 95420 TORNIO
JÄRJESTÄJÄ
Tornion Jujutsuseura / BJJ Tornio
SARJAT:
Miehet:
Valkoinen vyö: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, 100.5+ kg ja avoin painoluokka
Sininen vyö: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5, 100.5+ kg ja avoin painoluokka
Purppura,- ruskea,- mustavyö -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, 94,3+ ja avoin painoluokka
Naiset:
Valkoinen vyö: -58.5, -64, -69, 69+ kg ja avoin painoluokka
Sininen vyö: -58.5, -64 kg, -69, 69+ kg ja avoin painoluokka
Purppura-, ruskea- ja mustavyö: -64, 64+ kg ja avoin painoluokka
SÄÄNNÖT
Kilpailussa noudatetaan IBJJF:n (International Brazilian Jiu-jitsu Federation) virallisia kilpailusääntöjä.
Purppura-, ruskea- ja mustavyöt ottelevat purppuravöiden säännöillä, otteluaika 7min.
Järjestäjä varaa itselleen oikeuden yhdistellä sarjoja tarvittaessa.
OTTELUAIKA
Valkoinen vyö: 5 min
Sininen vyö: 6 min
Purppura,- ruskea,- mustavyö: 7 min
VAKUUTUS JA LISENSSI
Kilpailujen järjestäjä ei vakuuta ottelijoita. Ottelijoiden tulee itse huolehtia omista vakuutuksistaan.
Ottelijoilta ei vaadita SBJJL:n kilpailijalisenssiä.
ILMOITTAUTUMINEN
Ilmoittautuminen Suomen brasilialaisen jiujitsun liiton ilmoittautumisjärjestelmän kautta.
Viimeinen ilmoittautumispäivä on 08.02.2020
AIKATAULU
Rekisteröityminen ja punnitus klo 10:00 – 10:45
Ottelut alkavat klo 11:00
OSALLISTUMISMAKSU
Osallistumismaksu 10 € ja se maksetaan kisapaikalla rekisteröitymisen yhteydessä.
YLEISÖ
Ilmainen sisäänpääsy. Kisapaikalta löytyy kahvio.
MAJOITUS
Kauempaa tuleville järjestetty alennus paikalliseen hotelliin, lisätiedot tästä ilmoittautumisen yhteydessä tulevassa sähköpostiviestissä ja alla mainittujen yhteystietojen kautta.
LISÄTIEDOT
Tornion Jujutsuseura
Elina Viisanen
050 377 8422
elinaviisanen@gmail.com
Schedule
lauantai 15.2.2020
Rekisteröityminen ja punnitus klo 10:00 – 10:45
Ottelut alkavat klo 11:00
Tickets
No tickets
Brackets
Men White Belts
Men Blue Belts
Men Purple/Brown/Black Belts
Women White Belts
Women Blue Belts
Women Purple/Brown/Black Belts
Participants
Men White Belts
Open Class
- Nikita Viazankin, MMA Rovaniemi
- tomi laaksonen, Kokkolan Budo
- Jari Naasko, Tornion Jujutsuseura
- Tuomas Alaviippola, Tornion Jujutsuseura
- Aleksi Kokora, Arctic Fight Club
- Jesse Kananen, MMA Rovaniemi
- Teppo Nousiainen, Kobra Kai Kemi
- Lauri Uuniemi, Oulun Kamppailuklubi
- Konstantinos Gatzios, Oulun Kamppailuklubi
- Eero Johnson, Oulun Kamppailuklubi
- Tuomas Knuutinen, Oulun Kamppailuklubi
- Joona Tähti, Tornion Jujutsuseura
- Valtteri Peteri, MMA Rovaniemi
- Jori Tikkala, Tornion Jujutsuseura
- Juhani Parhiala, Oulun Kamppailuklubi
- Kimmo Hedemäki, MMA Rovaniemi
- Kristian Muotka, Oulun Kamppailuklubi
- Matti Mikkola, Kajaanin Ju-Jutsuseura
18
Men Blue Belts
Open Class
- Janne Sunnari, Tornion Jujutsuseura
- Mika Kivinen, Oulun Kamppailuklubi 6
- Joonas Rantanen, Oulun Kamppailuklubi 1
- Ville Muikku, Oulun Kamppailuklubi 2
- Yakup Keränen, Tampereen Jujutsukoulu 15
- Tuomas Kuha, Oulun Kamppailuklubi
- Veikko Yliranta, Arctic Fight Club
- Konsta Laine, Oulun Kamppailuklubi 1
- Joona Lohtander, Oulun Kamppailuklubi 2
- Jussi Pirttikangas, Kobra Kai Kemi
- Petri Portaankorva, Sisu Gym 2
- Aki Pippola, MMA Rovaniemi
- Samuli Niemelä, MMA Rovaniemi
- Simo Holtinkoski, Oulun Kamppailuklubi
- Jarkko Korkiakoski, Oulun Kamppailuklubi 6
- Anssi Viljakainen, Polar Jiu Jitsu Team
- Veli-Pekka Kontio, Kajaanin Ju-Jutsuseura 3
- Jani Heinänen, Polar Jiu Jitsu Team 11
18
Men Purple/Brown/Black Belts
Women White Belts
Women Blue Belts
Women Purple/Brown/Black Belts
Total: 76 fighters.
Oulun Kamppailuklubi 26
MMA Rovaniemi 14
Tornion Jujutsuseura 13
CORE Athlete Team 6
Kajaanin Ju-Jutsuseura 3
Polar Jiu Jitsu Team 2
BJJ Warriors Team 2
Kemin Kita-kan 2
Kobra Kai Kemi 2
Arctic Fight Club 2
Sisu Gym 1
Tampereen Jujutsukoulu 1
Finnfighters Gym 1
Kokkolan Budo 1