Last day to sign up is 25.11.2019.
You have to log in to sign up to the competition.
Info
Suomen legendaarisimmat lukkopainikisat Vantaan katakombeilla.
Invitation for Fighters
ADCC FINLAND
King Of The Katakomb XV
30.11.2019 klo 11.00 Rajatorpan kalliosuoja Rajatorpantie 27, 01650 Vantaa
SARJAT:
Miehet, Intermediate
-65,9kg, -76,9kg, -87,9kg, -98,9 ja +99kg
Naiset, Intermediate
-58kg, -66kg, +66kg
Miehet, Professional
-65,9kg, -76,9kg, -87,9kg, -98,9 ja +99kg
Naiset, Professional
-58kg, -66kg, +66kg
Järjestäjä varaa itselleen oikeuden yhdistellä sarjoja tarvittaessa.
SÄÄNNÖT: https://adcombat.com/adcc-rules-regulations/
OTTELUAIKA
Otteluaika 6 minuuttia, joista kolme ensimmäistä minuuttia on ilman pisteitä. Finaalit 8 minuuttia, joista neljä ensimmäistä minuuttia on ilman pisteitä, miinuspisteet alkavat heti.
AIKATAULU
Rekisteröityminen ja punnitus klo 9:30-10:30 Sääntöpalaveri klo 10:45
Ottelut alkavat klo 11:00
ILMOITTAUTUMINEN
Ilmoittautuminen Suomen brasilialaisen jiu-jitsun liiton ilmoittautumisjärjestelmän kautta. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 25.11.2019.
OSALLISTUMISMAKSU
Osallistumismaksu on 20 euroa, joka suoritetaan paikan päällä rekisteröitymisen yhteydessä käteisellä.
VAKUUTUS
Ottelijalla tulee olla kilpailun kattava vakuutus.
Kilpailujen järjestäjä ei vakuuta ottelijoita tapaturmien varalta.
KATSOJAT
Sisäänpääsymaksu 5€.
MMA Vantaa ry
Kari Vartiainen
040 151 6989 info@mmavantaa.net www.mmavantaa.net
Schedule
AIKATAULU
Rekisteröityminen ja punnitus klo 9:30-10:30
Sääntöpalaveri klo 10:45
Ottelut alkavat klo 11:00
Tickets
No tickets
Brackets
Participants
Men Amatöörit
-76,9kg
- Rasmus Lindqvist, Barreto Helsinki
- Roope Niemi, Polar Jiu Jitsu Team
- Simo Romppanen, Skeletor Wrestling
- Mika Väisänen, Crest - Professional Fighting Center
- Benjamin Murto, Helsingin Ju-jutsuklubi 17
- Magnus Nommik, Sisu Gym
- Vitalijs Smolakovs, Orion's Belt
- Roope Kärkkäinen, MMA Lappeenranta
- Antti Pukkila, Skeletor Wrestling
- Timi Leskinen, Crest - Professional Fighting Center
- Felix Lindfors, GB Gym 1
- Eetu Häggqvist, MMA Vantaa
12
-87,9kg
- Phong Cao, Loop Jiu-Jitsu 4
- Henri Meklin, Combat Academy of Finland
- Boris Sirel, Combat Academy of Finland
- Ahmed Mansour, Combat Academy of Finland
- Aulis Honkanen, Crest - Professional Fighting Center
- Tuomas Apiainen, Helsingin Paini-Miehet
- Santeri Solmela, MMA Vantaa
- Oleg Elizarov, Helsingin Paini-Miehet
- Leevi Huovinen, Helsingin Paini-Miehet
- NICHOLAS Neuwerth, Sisu Gym
10
Men Ammattilaiset
-76,9kg
- Per sipola, MMA Team 300 5
- Kristian Juoperi, MMA Team 300 6 23
- Samuel Nordlund, Porin Kamppailu-urheilukeskus
- Otto Haapa-aho, Heracles 15
- Tomi Tonteri, Vantaan Kamppailukeskus 2 16
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta 4
- Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling 4
- Tuure Kulju, Finnfighters Gym 1
- Ville Mankinen, Finnfighters Gym 28
- Tuomas Kokkonen, GB Gym 12 42
- Arttu Pönni, Delariva Finland
11
Women Amatöörit
Women Ammattilaiset
Total: 76 fighters.
Sisu Gym 9
Helsingin Paini-Miehet 7
Finnfighters Gym 6
MMA Team 300 5
MMA Vantaa 5
Combat Academy of Finland 5
Skeletor Wrestling 4
GB Gym 4
Crest - Professional Fighting Center 4
Espoon Kehähait 3
Loop Jiu-Jitsu 3
Polar Jiu Jitsu Team 3
Vantaan Kamppailukeskus 2
MMA Lappeenranta 2
Sports Academy No.1 2
Barreto Helsinki 1
Turun Ju-jutsuseura 1
Submission INC 1
MMA Seinäjoki 1
Delariva Finland 1
Lahden Kamppailulajikeskus 1
Heracles 1
Ahjo Training Center 1
Orion's Belt 1
Helsingin Ju-jutsuklubi 1
Porin Kamppailu-urheilukeskus 1
Sports Academy No. 1 1