Last day to sign up is 00.00.0000.
Participation fee
70,00 € / team until 11.3.2018
You have to log in to sign up to the competition.
Info
Brasilialaisen jujutsun Joukkueiden SM-kilpailut 2018 järjestetään Juteinikeskuksessa Hattulassa, Hämeenlinnan lähistöllä 18.3.2018.
Jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2018. SM-kilpailuun saavat osallistua Suomen kansalaiset ja sekä vähintään kaksi vuotta maassa vakituisesti asuneet henkilöt.
Kaaviot ja ottelunumeroinnin löydät liiton Facebook-julkaisusta osoitteessa:
https://www.facebook.com/events/211505352745054/permalink/222046505024272/
Invitation for Fighters
BJJ Joukkueiden SM-kilpailut 2018
AIKA JA PAIKKA
18.3.2018
Hattulan Juteinikeskus
Opinkuja 2
13720 Parola
JÄRJESTÄJÄ
Suomen brasilialaisen jujutsun liitto
http://www.bjjliitto.fi
PAINOLUOKAT
Valkovöiset miehet: -76 ja 76+ kg
Sinivöiset miehet: -76 ja 76+ kg
Purppura-/ruskea-/mustavöiset miehet: -76 ja 76+ kg
Valkovöiset naiset: Avoin
Värivöiset naiset: Avoin
Punnitus on otteluvarusteet päällä ennen ottelijan ensimmäistä ottelua. Jos ottelija ei mahdu painoluokkaansa, hänet diskataan punnituksessa.
Ottelupuvun sallitut värit ovat valkoinen, sininen ja musta. Takin ja housujen tulee olla samanväriset. Sallitut paikat logoille ja muille kangasmerkeille löytyvät IBJJF:n sivustolta.
Joukkueeseen voidaan nimetä 3-5 kilpailijaa per sarja. Joukkue etenee jatkoon kolmella voitolla eli jos joukkueessa on vain kolme kilpailijaa ja toisella joukkueella on kaikki viisi johtaa toinen joukkue lähtökohtaisesti ottelua voitoin 2-0. Seura voi ilmoittaa vain yhden joukkueen per sarja.
Myös mahdollisten varamiesten täytyy ilmoittautua joukkueeseen ennakkoon. Ensimmäisellä kierroksella joukkue valitsee ilmoittautuneista viiden hengen kokoonpanon, joka pysyy samana läpi kilpailun. Varamiehen voi kuitenkin ottaa joukkueeseen myöhemmin, jos varsinainen ottelija loukkaantuu, eikä voi jatkaa kilpailussa (kilpailulääkärin toteama vamma/sairaus).
SÄÄNNÖT
IBJJF:n viralliset säännöt http://ibjjf.org/rules/
Purppura-/ruskea-/mustavöisten miesten ja värivöisten naisten sarjat otellaan sini-/purppuravöisten säännöillä.
OTTELUAIKA
Valkovöiset miehet: 5 min
Sinivöiset miehet: 6 min
Purppura-/ruskea-/mustavöiset miehet: 7 min
Valkovöiset naiset: 5 min
Värivöiset naiset: 6 min
OSALLISTUMISMAKSU JA ILMOITTAUTUMINEN
Osallistumismaksu on 70e/joukkue. Joukkueet ilmoitetaan SBJJL:n kilpailujärjestelmään ja osallistumismaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 11.3.2018.
Jokaisen ottelijan tulee lisäksi ilmoittautua omaan joukkueeseensa. Ottelijan ilmoittautuminen on maksuton. Ottelijoiden viimeinen ilmoittautumispäivä on 17.3.2018.
VAKUUTUS
Kilpailun järjestäjä EI vakuuta ottelijoita.
Jokaisella osallistujalla tulee olla SBJJL:n lisenssi vuodelle 2018. SM-kilpailuun saavat osallistua Suomen kansalaiset ja sekä vähintään kaksi vuotta maassa vakituisesti asuneet henkilöt.
KATSOJAT
Sisäänpääsymaksu on 10 €.
LISÄTIETOJA
Aarni Karjalainen
kilpailut@bjjliitto.fi
Schedule
Ottelut alkavat klo 10:00.
Ottelunumeroinnin ja kaaviot löydät osoitteesta:
https://www.facebook.com/events/211505352745054/permalink/222046505024272/
Valkovöiset miehet
Sinivöiset miehet
Purppura-/ruskea-/mustavöiset miehet
Valkovöiset naiset
Värivöiset naiset
Tickets
No tickets
Brackets
Participants
Valkovöiset -76 kg (9)
- Ahjo Training Center Ismo Liimatainen, Hemmo Nyman, Patrick Pirskanen, Pasi Ruotsalainen, Matti Tuominen
- Barreto Helsinki kaj eklund, Anil Erdem, Mikko Kumpulainen, Rasmus Lindqvist, Jani Riekkinen
- Finnfighters Gym Christian Ahokas, Taneli Espo, Mikko Kähäri, Vili Mikkola, Jens Tuovinen, Erik Wikström
- Loop Jiu-Jitsu Tuukka Keinänen, Anton Nevalainen
- Nokian Kamppailu-Urheilijat ry Flokart Blaku, Ville Kaipomäki, Jordanis Karasavvidis, Ukko-Pekka Koho, Henri Kruus, Khai Phan
- Polar Jiu Jitsu Team Tuomas Lappalainen, Otso Virolainen
- Sisu Gym Lauri Laiho, Julius Pelkonen, Juuso Pyyppönen, Anton Stenroos, Miro Wallgren
- Tampereen Jujutsukoulu Matias Alanko, Teemu Helin, Santeri Ilvonen, Rainer Leikkonen, Anssi Seppo
- Turun Ju-jutsuseura Jarno Arho, Mikko Hämäläinen, Martin Lehtomaa, Tapio Vepsäläinen, Jonni Virtanen
Valkovöiset 76+ kg (9)
- Crest - Professional Fighting Center Jon Bergman, Willem Hietala, Jarmo Hirvonen, Tero Hyttinen, Sakari Kankare, Marko Lainio
- Finnfighters Gym Henrik Kukkanen, Jari Palonen, Tobias Pirttikangas, Mikko Pouru, Tuomo Ylipekkala
- Jyväskylän Fight Club Harri Seppälä
- Kombat Klubi Kouvola Matti Ahonen, Heikki Sinkkonen, Teemu Tuovinen, Tomi Ukkonen
- Loop Jiu-Jitsu Brayan Aspegren, Niko Eronen, Niko Lehtinen
- MMA Team 300 Aleksei Kuidunen, Otto Pekonen, Mazdak Sanandaj
- Nokian Kamppailu-Urheilijat ry Janne Heino, Janne Lehtinen, Aleksi Mäkäräinen, Toni Nyman, Mikko Ukonaho, Antti Vanhatupa
- Polar Jiu Jitsu Team Mattias Kasurinen, Markus Martikainen, Erkki Suvila, Mergim Syla, Tommi Toikkanen, Jani Valkeavirta, Jari Venhomaa, Lauri Voog
- Turun Ju-jutsuseura Niko Ahlroos, Kim Erwe, Mikko Himanen, Janne Nieminen, Jorge Paredes, Kalle Virtanen
Sinivöiset -76 kg (8)
- Barreto Helsinki Myrsky Alatalo, Otto Espo, Aapo Kainulainen, Rasmus Myllylä, Renny Poutanen
- Crest - Professional Fighting Center Mikko Annila, Santtu Heikkinen, Niko Koskelainen, Samuel Muuronen, Jaakko Takanen
- GB Gym Konsta Koivisto, Sami Silventoinen, Max Tervilä, Linus Tiitinen
- Heracles Samu Alén, Antti Kukkonen, Simo Oittinen, Mikael Sormunen, Jonathan Vilkman
- Mikkelin Full Contact Tuomas Kammonen, Miikka Liukkonen, Erkki Soini
- Polar Jiu Jitsu Team Petri Aaltonen, Pekka Nummela, Mika Orrila
- Sisu Gym Jyri Koponen, Niko Lampen, Kimmo Nieminen, Taneli Palkki, Lasse Rahkolin
- Turun Ju-jutsuseura Joonas Elo, Josef Gullmets, Matias Heiskala, Jesse Kujanpää, Heikki Riihimäki, Bryan Vallecalle
Sinivöiset 76+ kg (12)
- Ahjo Training Center Heikki Hesso, Olli Koho, Ray Mollel, Matias Niva, Aleksi Toiviainen
- Crest - Professional Fighting Center Matti Auvinen, Antti Kinnunen, Mika Lehtinen, Jonas Ojala, Toni Rosell, Sakke Suomalainen
- Gracie Barra Kouvola Janne Häkkinen, Niki Kahila, Toni Lipsanen, Juha Mäkinen, Jami Nyholm, Kari Sipiläinen
- Jyväskylän Fight Club Matti Laukkarinen, Antero Liimatainen, Elmo Mäensivu, Niklas Ojatalo, Joonas Uusi-Autti
- Loop Jiu-Jitsu Lauri Mattila , Tuomo Nerg, Fisnik Neziri, Jarmo Oresmaa, Jouni Rikkonen
- MMA Seinäjoki Harri Julmala, Tero Mäkelä
- MMA Team 300 Saku Heikkola, Tuomas Hyvärinen , Anssi Juopperi, Kai Karar, joonas streng
- MMA Vantaa Mikael Alander, Teemu Jäntti, Juho Kaikko, Lemar Khan, Ville Lattu
- Polar Jiu Jitsu Team Kim Ekholm, Kaj Ekroth, Ari Kangas, Samu Mahkonen, Kasper Virtanen
- Sisu Gym Viljo Igonen, Sami Raijas, Vesa Rockas, Vesa Turunen
- Tampereen Jujutsukoulu Olli Kattelus, Anssi Lehtonen, Topi Mikkola, Erkka Pehkonen, Isto Rokka
- Turun Ju-jutsuseura Ville Backman, Heikki Peltomäki, Jani Räihä, Patrick Suhonen, Sakari Valo
Purppura-/ruskea-/mustavöiset -76 kg (2)
- Loop Jiu-Jitsu Arttu Heinilä, Niklas Holmberg, Sampsa Honkaheimo, Jukka Ruuska, Jussi Sirenius, Yamato Yoshida
- Turun Ju-jutsuseura Petri Kolehmainen, Jussi Majalainen
Purppura-/ruskea-/mustavöiset 76+ kg (7)
- Finnfighters Gym Markus Asell, Tommi Karihtala, Christian Lindström, Sebastian Mäkinen, Miika Suvanto
- GB Gym Alari Arola, Tuomas Kokkonen, Artturi Linna, Marko Sarasjärvi, Samuli Törmikoski
- Hangon Hyrskyt Tony Bäckman, Jani Hurme, Tobias Lindgren, Tommi Räsänen, Jaakko Vilander
- Heracles Ali Aalto, Lari-Matti Miettinen, Ville Rahkonen, Toni Toivanen, Mikko Vehmas
- MMA Team 300 Tomi Kuusisto, Kennet Mattsson, Eemil Ordell, Nils Tarvonen
- Tampereen Jujutsukoulu Mikko Eerola, Markus-Petteri Haikkonen, Jaakko Hulkkonen, Jussi Kivivuori, Veli-Matti Tuominen
- Turun Ju-jutsuseura Jani Kylmäniemi, Janne Laine, Otso Markkanen, Mika Pennanen, Tommi Pohjola
Valkovöiset Naiset (9)
- Ahjo Training Center Katri Bastman, sari honkanen, Marika Määttä, Anna-Kaisa Riitijoki, Sanna-Maija Ryhänen
- Barreto Helsinki Neea Haataja, Heidi Koistinen, Janina Nurmi, Minna Uusitalo
- Finnfighters Gym Noora Asell, Essi Helppi, Julia Nokelainen, Mette Säisä, Hanna Santavuori
- Gracie Barra Kouvola Milla kaltola, hanna Kontkanen, Juuli Pienimäki, Iida Sipilä, Nora Vuorio
- Heracles Hanne Hautakangas, Kirsi Ihalainen, Jenni Keskitalo, Tanja Salonen, Henna Sirniö
- Jyväskylän Fight Club Silja Komu, Elli Lehtonen, Laura Luoma, Tiia Manninen, Leena Niemelä
- Nokian Kamppailu-Urheilijat ry Maria Isomäki, Anne Joensuu, Henna Lappi, Minta Mäkinen, Katja Mikola-Vasquez, Nina Mustasilta
- Polar Jiu Jitsu Team Janika Koponen, Tanja Orrila, Elli Puntila, Manvinder Sekhon
- Tampereen Jujutsukoulu miia forsman, Sari Haimi, Tiina Koskimaa, Riina Sievälä, Asta Tölmälä
Värivöiset Naiset (5)
- Ahjo Training Center Niina Aaltonen, Janina Järvinen, Krista Latvala, Iiris Nyman
- Finnfighters Gym Satu Jokela, Outi Karhuvaara, Riikka Lamberg, Tiia Salminen
- Jyväskylän Fight Club Anna Kavoura, Hennariikka Mäenpää, Anna Marjo, Heidi Rinne, Heli Siltala, Elina Tolonen
- Nokian Kamppailu-Urheilijat ry Marika Hyöty, Anna Jylhä, Mari Koho, Johanna Lähteinen, Sara Lehto
- Sali24 Päivi Aittamaa, Nea Rantala, Laura Rättyä, Emma Reunanen, Minna Yrjölä
Turun Ju-jutsuseura: 6 categories, 29 fighters
Finnfighters Gym: 5 categories, 25 fighters
Polar Jiu Jitsu Team: 5 categories, 22 fighters
Jyväskylän Fight Club: 4 categories, 17 fighters
Loop Jiu-Jitsu: 4 categories, 16 fighters
Nokian Kamppailu-Urheilijat ry: 4 categories, 23 fighters
Tampereen Jujutsukoulu: 4 categories, 20 fighters
Ahjo Training Center: 4 categories, 19 fighters
MMA Team 300: 3 categories, 12 fighters
Barreto Helsinki: 3 categories, 14 fighters
Crest - Professional Fighting Center: 3 categories, 17 fighters
Heracles: 3 categories, 15 fighters
Sisu Gym: 3 categories, 14 fighters
Gracie Barra Kouvola: 2 categories, 11 fighters
GB Gym: 2 categories, 9 fighters
Kombat Klubi Kouvola: 1 categories, 4 fighters
Mikkelin Full Contact: 1 categories, 3 fighters
MMA Seinäjoki: 1 categories, 2 fighters
MMA Vantaa: 1 categories, 5 fighters
Hangon Hyrskyt: 1 categories, 5 fighters
Sali24: 1 categories, 5 fighters