1
Men Blue Belts -64kg 16th-final
Points
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Alexander Rio Farstadvoll Frontline Academy
2
Men Blue Belts -64kg 16th-final
Points
Yamato Yoshida Loop Jiu-Jitsu
Jaakko Särkijärvi Helsingin Itsepuolustuskoulu
3
Men Blue Belts -64kg 16th-final
Points
Hoai Nhan Martin Nguyen Frontline Academy
Perttu Paatola Tampereen Jujutsukoulu
4
Men Blue Belts -70kg 32nd-final
Points
Riku Lahdenperä Loop Jiu-Jitsu
Kiren Newadj Marcos Flexa Jiu Jitsu Academy
5
Men Blue Belts -70kg 32nd-final
Points
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Kristian Hval Frontline Academy
6
Men Blue Belts -70kg 32nd-final
DQ
Henri Oksala CFO Grappling Team
Jaak Rudov 3D Treening (SBGi)
7
Men Blue Belts -70kg 32nd-final
Choke
Petri Paloranta Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Staffan Mathlin Combat Society
8
Men Blue Belts -70kg 32nd-final
DQ
Jami Lehto Loop Jiu-Jitsu
Amir Shamkhalov Strela Alliance Saint-Petersburg
9
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
Tarik Hopstock Frontline Academy
10
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Collar Choke
Joonas Ylänne GB Gym
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
11
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Ville Rahkonen Heracles
12
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Tomi Juopperi Loop Jiu-Jitsu
Kirill Kolpakov Strela Team
13
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
DQ
Jesse Pajunen Polar Jiu Jitsu Team
Matti Heinonen Gracie Barra Lappeenranta
14
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Michael Grönfors GB Gym
Sami Sibakov Action Sport Center
15
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Antti Koivula Takado
Marco Birch Checkmat/Arte Suave
16
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Janne Seppälä Pankration Gym
Kim Kramer Fightworld Mascarenhas Team
17
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Marko Sarasjärvi GB Gym
Juuso Pyy Helsingin Ju-jutsuklubi
18
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Juho Nurminen MMA Vantaa
Tom Hollström Helsingin Itsepuolustuskoulu
19
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Choke
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Laurence Irving London Fight Factory/Checkmat
20
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Walkover
Jaan Igo MMA Vantaa
Douglas Machado Barreto Helsinki
21
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Points
Mairon Lepik SBG Estonia
Roope Rihtamo Helsingin Itsepuolustuskoulu
22
Men Blue Belts -76kg 32nd-final
Armbar
Janne Kunnas GB Gym
Arturs Cernavskis Kauhajoen Kamppailu-urheilijat ry
23
Men Blue Belts -64kg Quarter-final
Points
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Alexander Rio Farstadvoll Frontline Academy
24
Men Blue Belts -64kg Quarter-final
Points
Sampsa Honkaheimo Loop Jiu-Jitsu
Aleksi Kotila Oulun Kamppailuklubi
25
Men Blue Belts -64kg Quarter-final
Points
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
Yamato Yoshida Loop Jiu-Jitsu
26
Men Blue Belts -64kg Quarter-final
Points
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
Perttu Paatola Tampereen Jujutsukoulu
27
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Judges Decision
Antti Rintamäki Finnfighters Gym
Kiren Newadj Marcos Flexa Jiu Jitsu Academy
28
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Armbar
Simo Penttilä Lahden Gentai
Mika Pitkälä Savate Club Helsinki
29
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Judges Decision
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
30
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Jaak Rudov 3D Treening (SBGi)
31
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Armbar
Tommi Pulkkanen Lahden Gentai
Petri Paloranta Barreto Jiu-Jitsu Lahti
32
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Jacopo Semeraro Checkmat
33
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Choke
Joonatan Voltti Helsingin Ju-jutsuklubi
Jami Lehto Loop Jiu-Jitsu
34
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Points
Ilkka Töyli BJJ Vaasa
Saku Kuparinen Heracles
35
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Armbar
Nils Tarvonen MMA Team 300
Tarik Hopstock Frontline Academy
36
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Collar Choke
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
37
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Collar Choke
Tomi Juopperi Loop Jiu-Jitsu
Matti Heinonen Gracie Barra Lappeenranta
38
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Guillotine
Michael Grönfors GB Gym
Antti Koivula Takado
39
Men Blue Belts -76kg 16th-final
RNC
Jim Hagström Takado
Kim Kramer Fightworld Mascarenhas Team
40
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Choke
Marko Sarasjärvi GB Gym
Juho Nurminen MMA Vantaa
41
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Jaan Igo MMA Vantaa
42
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Ankle Lock
Mairon Lepik SBG Estonia
Arturs Cernavskis Kauhajoen Kamppailu-urheilijat ry
43
Men Blue Belts -64kg Semi-final
Points
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Aleksi Kotila Oulun Kamppailuklubi
44
Men Blue Belts -64kg Semi-final
Judges Decision
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
45
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Armbar
Kiren Newadj Marcos Flexa Jiu Jitsu Academy
Simo Penttilä Lahden Gentai
46
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Points
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
Jaak Rudov 3D Treening (SBGi)
47
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Walkover
Tommi Pulkkanen Lahden Gentai
Fighter from the fight number 32
48
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Points
Joonatan Voltti Helsingin Ju-jutsuklubi
Ilkka Töyli BJJ Vaasa
49
Men Blue Belts -82.3kg 64th-final
Walkover
Santeri Soranta GB Gym
Miika Illokoski RNC Sport Club
50
Men Blue Belts -82.3kg 64th-final
Collar Choke
Jouni Siren Crest - Professional Fighting Center
Otso Markkanen Turun Ju-jutsuseura
51
Men Blue Belts -82.3kg 64th-final
Bow and Arrow
Miikka Niemelin Oulun Kamppailuklubi
Tommy Lilleskog Langaker Guigo Jiu-jitsu Haugesund
52
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Points
Tarik Hopstock Frontline Academy
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
53
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Ankle Lock
Tomi Juopperi Loop Jiu-Jitsu
Michael Grönfors GB Gym
54
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Points
Jim Hagström Takado
Juho Nurminen MMA Vantaa
55
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Triangle
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Arturs Cernavskis Kauhajoen Kamppailu-urheilijat ry
56
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Walkover
Janne Kyngäs Oulun Kamppailuklubi
Daniel Brauchle Ribeiro Jiu-Jitsu
57
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
DQ
Niklas af Enehielm GB Gym
Juhani Mikkonen Takado
58
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Points
Jesse Alanko Finnfighters Gym
Tero Pesola Turun Ju-jutsuseura
59
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Collar Choke
Joonas Virkalahti Turun Ju-jutsuseura
Alexander Rasch Frontline Academy
60
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Points
Otjep Pieterson Hilti Fightcenter Uppsala
Jari Repo Oulun Kamppailuklubi
61
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Collar Choke
Magnus Fagerström Hilti BJJ Stockholm
Petter Lyng Frontline Academy
62
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Triangle
Ari Ylipalo Polar Jiu Jitsu Team
Tomi Keskinen Kushin-kan
63
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Armbar
Sami-Pekka Takaluoma Takado
Daniel Johansson Gladius MMA
64
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Guillotine
Rami Huhtala Tampereen Jujutsukoulu
Kerim Tim Övgüer Akxe BJJ Munich
65
Men Blue Belts -88.3kg 32nd-final
Points
Aleksandr Ivanov Strela Alliance Saint-Petersburg
Niko Pietarila Oulun Kamppailuklubi
66
Men Blue Belts -64kg Final
Armbar
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
67
Men Blue Belts -70kg Semi-final
Armbar
Simo Penttilä Lahden Gentai
Jaak Rudov 3D Treening (SBGi)
68
Men Blue Belts -70kg Semi-final
Armbar
Tommi Pulkkanen Lahden Gentai
Joonatan Voltti Helsingin Ju-jutsuklubi
69
Men Blue Belts -76kg Semi-final
Points
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
Tomi Juopperi Loop Jiu-Jitsu
70
Men Blue Belts -76kg Semi-final
Points
Juho Nurminen MMA Vantaa
Arturs Cernavskis Kauhajoen Kamppailu-urheilijat ry
71
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Choke
Jaakko Vilander Hilti Raasepori
Miika Illokoski RNC Sport Club
72
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Choke
Sakari Lento Turun Ju-jutsuseura
Oleg Terekhin Strela Team
73
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Marko Sievälä Heracles
74
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Eirik Jerven Berger Frontline Academy
75
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Jarno Salin Takado
Juhana Vallas Polar Jiu Jitsu Team
76
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Janne Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
Rico Birch Checkmat/Arte Suave
77
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Walkover
Kristjan Mäe GB Gym
Pete Saarikko Forssan Kamppailijat
78
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Niklas Ehrnrooth Helsingin Itsepuolustuskoulu
Olli Andersson Helsingin Itsepuolustuskoulu
79
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Choke
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Otso Markkanen Turun Ju-jutsuseura
80
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
Topi Törmä Finnfighters Gym
81
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Choke
Oskari Loikkanen Takado
Vesa Marjoniemi Helsingin Itsepuolustuskoulu
82
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Choke
Pyry Silvonen Kuopion Gladiator Factory
Eemeli Kotamäki Action Sport Center
83
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Lapel Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Tommy Lilleskog Langaker Guigo Jiu-jitsu Haugesund
84
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Judges Decision
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Alexey Martinov Strela Alliance Saint-Petersburg
85
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Points
Jukka Kärkkäinen Lohjan Kamppailukeskus
Mauricio Ludena Frontline Academy
86
Men Blue Belts -82.3kg 32nd-final
Triangle
Petri Ahola Helsingin Itsepuolustuskoulu
Kasperi Koivu Takado
87
Men Blue Belts -70kg Final
Points
Simo Penttilä Lahden Gentai
Tommi Pulkkanen Lahden Gentai
88
Men Blue Belts -76kg Final
Points
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
Juho Nurminen MMA Vantaa
89
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Choke
Santeri Haikala GB Gym
Daniel Brauchle Ribeiro Jiu-Jitsu
90
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Points
Juhani Mikkonen Takado
Tero Pesola Turun Ju-jutsuseura
91
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Points
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Alexander Rasch Frontline Academy
92
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Injury
Vesa Lindén F4Sport
Jari Repo Oulun Kamppailuklubi
93
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Triangle
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Petter Lyng Frontline Academy
94
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Triangle
Ari Ylipalo Polar Jiu Jitsu Team
Daniel Johansson Gladius MMA
95
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Choke
Jussi Ronkainen Lahden Gentai
Kerim Tim Övgüer Akxe BJJ Munich
96
Men Blue Belts -88.3kg 16th-final
Walkover
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
Aleksandr Ivanov Strela Alliance Saint-Petersburg
97
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Points
Jaakko Vilander Hilti Raasepori
Sakari Lento Turun Ju-jutsuseura
98
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Armbar
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
99
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Kimura
Juhana Vallas Polar Jiu Jitsu Team
Janne Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
100
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Judges Decision
Kristjan Mäe GB Gym
Niklas Ehrnrooth Helsingin Itsepuolustuskoulu
101
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Points
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Topi Törmä Finnfighters Gym
102
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Choke
Oskari Loikkanen Takado
Pyry Silvonen Kuopion Gladiator Factory
103
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Armbar
Jesse Vuorio GB Gym
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
104
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Choke
Jukka Kärkkäinen Lohjan Kamppailukeskus
Petri Ahola Helsingin Itsepuolustuskoulu
105
Women White Belts -58.5kg 16th-final
Points
Elli Koskela Helsingin Itsepuolustuskoulu
Tiina Elomaa MMA Imatra
106
Women White Belts -58.5kg 16th-final
Americana
Satu Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Nathalie Löbl Checkmat/Arte Suave
107
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Santeri Haikala GB Gym
Tero Pesola Turun Ju-jutsuseura
108
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Armbar
Alexander Rasch Frontline Academy
Jari Repo Oulun Kamppailuklubi
109
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Petter Lyng Frontline Academy
Daniel Johansson Gladius MMA
110
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Kerim Tim Övgüer Akxe BJJ Munich
Aleksandr Ivanov Strela Alliance Saint-Petersburg
111
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Walkover
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
112
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Points
Eemi Karhu Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
113
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Points
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
Tapio Rinnet Takado
114
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Points
Henri Laamanen Helsingin Itsepuolustuskoulu
Juho Ojala Kuopion Gladiator Factory
115
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Guillotine
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Vesa Nurmi Helsingin Itsepuolustuskoulu
116
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Walkover
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
Jussi Asikainen Kuopion Gladiator Factory
117
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Points
Teemu Koivisto Porin Kamppailu-urheilukeskus
Alvaro Rodriguez Loop Jiu-Jitsu
118
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Armbar
Jukka-Pekka Koiranen Oulun Kamppailuklubi
Johan Mäkelä Prana Jiu Jitsu (Alliance)
119
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Points
Jaakko Vilander Hilti Raasepori
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
120
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Points
Juhana Vallas Polar Jiu Jitsu Team
Kristjan Mäe GB Gym
121
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Points
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Oskari Loikkanen Takado
122
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Points
Jesse Vuorio GB Gym
Petri Ahola Helsingin Itsepuolustuskoulu
123
Men Blue Belts -88.3kg Semi-final
Points
Santeri Haikala GB Gym
Jari Repo Oulun Kamppailuklubi
124
Men Blue Belts -88.3kg Semi-final
Points
Daniel Johansson Gladius MMA
Aleksandr Ivanov Strela Alliance Saint-Petersburg
125
Women White Belts -58.5kg Quarter-final
Armbar
Johanna Räty Finnfighters Gym
Tiina Elomaa MMA Imatra
126
Women White Belts -58.5kg Quarter-final
Points
Veera Nykänen GB Gym
Laura Rättyä Crest - Professional Fighting Center
127
Women White Belts -58.5kg Quarter-final
Choke
Riina Kyynäräinen Finnfighters Gym
Nathalie Löbl Checkmat/Arte Suave
128
Women White Belts -58.5kg Quarter-final
Points
Krista Latvala Ahjo Training Center
Elina Nenonen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
129
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Americana
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Eemi Karhu Barreto Jiu-Jitsu Lahti
130
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Points
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
Henri Laamanen Helsingin Itsepuolustuskoulu
131
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Choke
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
132
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Triangle
Teemu Koivisto Porin Kamppailu-urheilukeskus
Johan Mäkelä Prana Jiu Jitsu (Alliance)
133
Women White Belts -69kg 16th-final
Points
Louise Malmsten Prana Jiu Jitsu (Alliance)
Maria Toivanen Lahden Gentai
134
Women White Belts -69kg 16th-final
Guillotine
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Paula Rinnet Loop Jiu-Jitsu
135
Women White Belts -69kg 16th-final
Points
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
Anna Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
136
Women White Belts -69kg 16th-final
Points
Anna Koskela Polar Jiu Jitsu Team
Mona Lindfors Mikkelin Full Contact
137
Women White Belts -69kg 16th-final
Collar Choke
Hanna Erkkilä Loop Jiu-Jitsu
Christina Kroon Vedin Prana Jiu Jitsu (Alliance)
138
Women White Belts -69kg 16th-final
Armbar
Tiia Salminen Finnfighters Gym
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
139
Women White Belts -69kg 16th-final
Collar Choke
Aïcha Traore Frontline Academy
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
140
Men Blue Belts -82.3kg Semi-final
Ankle Lock
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Kristjan Mäe GB Gym
141
Men Blue Belts -82.3kg Semi-final
Points
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Jesse Vuorio GB Gym
142
Men Blue Belts -88.3kg Final
Triangle
Santeri Haikala GB Gym
Daniel Johansson Gladius MMA
143
Women White Belts -58.5kg Semi-final
Choke
Tiina Elomaa MMA Imatra
Veera Nykänen GB Gym
144
Women White Belts -58.5kg Semi-final
Armbar
Nathalie Löbl Checkmat/Arte Suave
Krista Latvala Ahjo Training Center
145
Men Blue Belts -94.3kg Semi-final
Guillotine
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
146
Men Blue Belts -94.3kg Semi-final
Triangle
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Teemu Koivisto Porin Kamppailu-urheilukeskus
147
Men Blue Belts -100.5kg 16th-final
Points
Mika Herranen Helsinki Martial Art Center
Mikko Karvonen Finnfighters Gym
148
Men Blue Belts -100.5kg 16th-final
Points
Joni Heinonen Polar Jiu Jitsu Team
Emir Santic Frontline Academy
149
Women White Belts -69kg Quarter-final
Points
Anniina Turja Finnfighters Gym
Louise Malmsten Prana Jiu Jitsu (Alliance)
150
Women White Belts -69kg Quarter-final
Judges Decision
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Anna Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
151
Women White Belts -69kg Quarter-final
Points
Mona Lindfors Mikkelin Full Contact
Christina Kroon Vedin Prana Jiu Jitsu (Alliance)
152
Women White Belts -69kg Quarter-final
Judges Decision
Tiia Salminen Finnfighters Gym
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
153
Women White Belts +69kg Quarter-final
Points
Miia Isola Crest - Professional Fighting Center
Sini Salojärvi Jyväskylän Fight Club
154
Women White Belts +69kg Quarter-final
Points
Hennariikka Mäenpää Jyväskylän Fight Club
Emmi Peräkasari Barreto Jiu-Jitsu Lahti
155
Men Blue Belts -82.3kg Final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Jesse Vuorio GB Gym
156
Men Blue Belts +100.5kg Quarter-final
Points
Tuomas Turunen Loop Jiu-Jitsu
Artur Pawlak Finnfighters Gym
157
Men Blue Belts +100.5kg Quarter-final
Armbar
Anton Seleznev Strela Alliance Saint-Petersburg
Jarkko Kultalahti Oulun Kamppailuklubi
158
Men Blue Belts +100.5kg Quarter-final
Points
Timo Suhonen Espoon Kehähait
Amer Santic Frontline Academy
159
Men Blue Belts +100.5kg Quarter-final
Points
Ville Ruuskanen Crest - Professional Fighting Center
Harri Niemi Jyväskylän Fight Club
160
Women White Belts -58.5kg Final
Points
Tiina Elomaa MMA Imatra
Nathalie Löbl Checkmat/Arte Suave
161
Men Blue Belts -94.3kg Final
Points
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Teemu Koivisto Porin Kamppailu-urheilukeskus
162
Men Blue Belts -100.5kg Quarter-final
Points
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
Mika Herranen Helsinki Martial Art Center
163
Men Blue Belts -100.5kg Quarter-final
Points
Heikki Soveri Holjutai
Perparim Salihu RNC Sport Club
164
Men Blue Belts -100.5kg Quarter-final
Points
Esa Rintala Takado
Emir Santic Frontline Academy
165
Men Blue Belts -100.5kg Quarter-final
Armbar
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Juho Korva BJJ Vaasa
166
Women White Belts -69kg Semi-final
Collar Choke
Louise Malmsten Prana Jiu Jitsu (Alliance)
Maaria Haltsonen MMA Imatra
167
Women White Belts -69kg Semi-final
Kimura
Mona Lindfors Mikkelin Full Contact
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
168
Women White Belts +69kg Semi-final
Points
Jonna Tolvanen GFTeam Berlin
Sini Salojärvi Jyväskylän Fight Club
169
Women White Belts +69kg Semi-final
Points
Anne Keskinen Barreto Helsinki
Emmi Peräkasari Barreto Jiu-Jitsu Lahti
170
Men Elite -64kg Final
Points
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Nguyen Vuong Doan Alliance Jiu-Jitsu
171
Men Blue Belts +100.5kg Semi-final
Triangle
Tuomas Turunen Loop Jiu-Jitsu
Anton Seleznev Strela Alliance Saint-Petersburg
172
Men Blue Belts +100.5kg Semi-final
Points
Amer Santic Frontline Academy
Ville Ruuskanen Crest - Professional Fighting Center
173
Men Elite -70kg Quarter-final
Collar Choke
Tuomas Tammilehto Oulun Kamppailuklubi
Wictor Dahlström Hilti BJJ Stockholm
174
Men Elite -70kg Quarter-final
Walkover
Jyri Kakko Polar Jiu Jitsu Team
David Lejenäs Hilti BJJ Stockholm
175
Men Elite -70kg Quarter-final
Points
Jim Dagaris Liljeholmens BJJ/Hilti
Alexander Höög Thomsen Prana Jiu Jitsu (Alliance)
176
Men Elite -76kg Quarter-final
Points
Juuso Mikkola Turun Ju-jutsuseura
Omid Azad Hilti BJJ
177
Men Elite -76kg Quarter-final
Points
Hamad Stefan Orsud Choke
Casey Jones SBG
178
Men Blue Belts -100.5kg Semi-final
DQ
Mika Herranen Helsinki Martial Art Center
Heikki Soveri Holjutai
179
Men Blue Belts -100.5kg Semi-final
Bow and Arrow
Esa Rintala Takado
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
180
Women White Belts -69kg Final
Points
Louise Malmsten Prana Jiu Jitsu (Alliance)
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
181
Men Elite -82.3kg 16th-final
Points
Spiros Huhn Alliance Jiu-Jitsu
Nils Norlander Hilti Fightcenter Uppsala
182
Men Elite -82.3kg 16th-final
Points
Mattias Renberg Hilti BJJ
Harto Vallimägi 3D Treening (SBGi)
183
Women White Belts +69kg Final
Choke
Sini Salojärvi Jyväskylän Fight Club
Emmi Peräkasari Barreto Jiu-Jitsu Lahti
184
Men Elite -88.3kg 16th-final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Firas El Hamed Alliance Jiu-Jitsu
185
Men Elite -88.3kg 16th-final
Points
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Vladislavs Cernavskis LEWC Giudici Team
186
Men Elite -88.3kg 16th-final
Choke
Santeri Lilius Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Antti Tolvanen GB Gym
187
Men Elite -88.3kg 16th-final
Lock
Per-Arne Johansson Viva Zapata Jiu Jitsu
Jon Krogell Loop Jiu-Jitsu
188
Men Blue Belts +100.5kg Final
Bow and Arrow
Anton Seleznev Strela Alliance Saint-Petersburg
Ville Ruuskanen Crest - Professional Fighting Center
189
Men Elite -70kg Semi-final
Judges Decision
Severi Nenonen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Tuomas Tammilehto Oulun Kamppailuklubi
190
Men Elite -70kg Semi-final
Points
David Lejenäs Hilti BJJ Stockholm
Jim Dagaris Liljeholmens BJJ/Hilti
191
Men Elite -76kg Semi-final
Points
Sami Narikka Combat Society
Juuso Mikkola Turun Ju-jutsuseura
192
Men Elite -76kg Semi-final
RNC
Riku Hapulahti Lahden Gentai
Casey Jones SBG
193
Men Blue Belts -100.5kg Final
Choke
Mika Herranen Helsinki Martial Art Center
Esa Rintala Takado
194
Men Elite -82.3kg Quarter-final
Points
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Nils Norlander Hilti Fightcenter Uppsala
195
Men Elite -82.3kg Quarter-final
Bow and Arrow
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
196
Men Elite -82.3kg Quarter-final
Collar Choke
Alan Do Nascimento Checkmat Prana JJ
Harto Vallimägi 3D Treening (SBGi)
197
Men Elite -82.3kg Quarter-final
Points
Antti Mannila Loop Jiu-Jitsu
David Dotzsky Prana Jiu Jitsu (Alliance)
198
Men Elite -88.3kg Quarter-final
Kimura
Janne Autio Loop Jiu-Jitsu
Christian Lindström Finnfighters Gym
199
Men Elite -88.3kg Quarter-final
Triangle
Saku Burke RNC Sport Club
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
200
Men Elite -88.3kg Quarter-final
Ankle Lock
Harri Paakkola Loop Jiu-Jitsu
Santeri Lilius Barreto Jiu-Jitsu Lahti
201
Men Elite -88.3kg Quarter-final
Choke
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Jon Krogell Loop Jiu-Jitsu
202
Men Elite -94.3kg Semi-final
Walkover
Marcus Colas Åberg Hilti BJJ Stockholm
Toni Linden Finnfighters Gym
203
Men Elite -70kg Final
Points
Tuomas Tammilehto Oulun Kamppailuklubi
David Lejenäs Hilti BJJ Stockholm
204
Men Elite -100.5kg Quarter-final
Collar Choke
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Nikita Missiouk Helsingin Itsepuolustuskoulu
205
Men Elite -76kg Final
Choke
Sami Narikka Combat Society
Casey Jones SBG
206
Men Elite +100.5kg Quarter-final
Collar Choke
Janne Maunonen Jyväskylän Fight Club
Toni Haanpää Helsingin Itsepuolustuskoulu
207
Men Elite +100.5kg Quarter-final
Walkover
Jarkko Mäkelä Finnfighters Gym
Juha Karvinen MMA Vantaa
208
Men Elite -82.3kg Semi-final
Points
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
209
Men Elite -82.3kg Semi-final
Bow and Arrow
Alan Do Nascimento Checkmat Prana JJ
Antti Mannila Loop Jiu-Jitsu
210
Men Elite -88.3kg Semi-final
Choke
Janne Autio Loop Jiu-Jitsu
Saku Burke RNC Sport Club
211
Men Elite -88.3kg Semi-final
Bow and Arrow
Santeri Lilius Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
212
Men Elite -94.3kg Semi-final
Walkover
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
Marcus Colas Åberg Hilti BJJ Stockholm
213
Men Elite -100.5kg Semi-final
Walkover
Hannu Karjalainen Loop Jiu-Jitsu
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
214
Men Elite -100.5kg Semi-final
Triangle
Jaan Hanson Finnfighters Gym
Alari Arola GB Gym
215
Men Elite +100.5kg Semi-final
Points
Sakari Räsänen Loop Jiu-Jitsu
Toni Haanpää Helsingin Itsepuolustuskoulu
216
Men Elite +100.5kg Semi-final
Points
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Jarkko Mäkelä Finnfighters Gym
217
Men Elite -82.3kg Final
Points
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Alan Do Nascimento Checkmat Prana JJ
218
Men Elite -88.3kg Final
Choke
Janne Autio Loop Jiu-Jitsu
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
219
Men Elite -94.3kg Final
Points
Toni Linden Finnfighters Gym
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
220
Men Elite -100.5kg Final
Points
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jaan Hanson Finnfighters Gym
221
Men Elite +100.5kg Final
Points
Toni Haanpää Helsingin Itsepuolustuskoulu
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt