1
Men Beginner -65kg Semi-final
Walkover
Toni Tönkyrä CFO Grappling Team
Rasmus Ikonen Gracie Barra Kouvola
2
Men Beginner -65kg Semi-final
Walkover
Fredrik Söderström Espoon Kehähait
Samuli Päkkilä Oulun Kamppailuklubi
3
Men Beginner -76kg Semi-final
RNC
Patrik Vähähyyppä KBT Kokkola
Juho Kalander Ahjo Training Center
4
Men Beginner -83kg Quarter-final
Kimura
Jere Leskinen Kuopion Gladiator Factory
Tuomas Tuovinen Polar Jiu Jitsu Team
5
Men Beginner -83kg Quarter-final
Ankle Lock
Roope Kärkkäinen MMA Lappeenranta
mika häyrinen Skeletor Wrestling
6
Men Beginner -83kg Quarter-final
Choke
Eemeli Pohjola Skeletor Wrestling
Ukko Pelkonen Oulun Kamppailuklubi
7
Men Beginner -83kg Quarter-final
RNC
Alex Sbrodov costa estima
Tony Lehto Polar Jiu Jitsu Team
8
Men Beginner -100kg Semi-final
RNC
Martti Pitkänen Helsingin Paini-Miehet
Leo Isokivijärvi Oulun Kamppailuklubi
9
Men Beginner -65kg Bronze Fight
Walkover
Rasmus Ikonen Gracie Barra Kouvola
Fredrik Söderström Espoon Kehähait
10
Men Beginner -65kg Final
Triangle
Toni Tönkyrä CFO Grappling Team
Samuli Päkkilä Oulun Kamppailuklubi
11
Men Beginner -76kg Final
Triangle
Urho Pelkonen Oulun Kamppailuklubi
Patrik Vähähyyppä KBT Kokkola
12
Women Beginner -60kg Quarter-final
RNC
Lotta Latvala Oulun Kamppailuklubi
Pirita Meronen MMA Joensuu
13
Women Beginner -60kg Quarter-final
RNC
Sanni Särkkä Polar Jiu Jitsu Team
Pia Pesonen BJJ Vaasa
14
Women Beginner -60kg Quarter-final
Points
Karoliina Niiranen Vieskan Voima
Johanna Salo Heracles
15
Men Beginner -83kg Semi-final
Points
Tuomas Tuovinen Polar Jiu Jitsu Team
Roope Kärkkäinen MMA Lappeenranta
16
Men Beginner -83kg Semi-final
Kimura
Ukko Pelkonen Oulun Kamppailuklubi
Alex Sbrodov costa estima
17
Men Beginner -100kg Final
Guillotine
Joonas Mäki-Korvela KBT Kokkola
Leo Isokivijärvi Oulun Kamppailuklubi
18
Women Intermediate +60kg Semi-final
Points
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
Taru Kauppila KBT Kokkola
19
Men Intermediate -70kg Quarter-final
Ankle Lock
Janne Puhakka MMA Joensuu
Sami Özyavuz CFO Grappling Team
20
Men Intermediate -70kg Quarter-final
Armbar
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
Mika Räsänen Polar Jiu Jitsu Team
21
Men Intermediate -70kg Quarter-final
Triangle
Atte Sinkkonen MMA Joensuu
Verneri Hakkinen Kuopion Gladiator Factory
22
Women Beginner -60kg Semi-final
Points
Viivi Hakkinen MMA Seinäjoki
Pirita Meronen MMA Joensuu
23
Women Beginner -60kg Semi-final
RNC
Sanni Särkkä Polar Jiu Jitsu Team
Johanna Salo Heracles
24
Men Beginner -83kg Bronze Fight
Lock
Tuomas Tuovinen Polar Jiu Jitsu Team
Alex Sbrodov costa estima
25
Men Beginner -83kg Final
Kimura
Roope Kärkkäinen MMA Lappeenranta
Ukko Pelkonen Oulun Kamppailuklubi
26
Women Intermediate +60kg Final
Kimura
Meira Ylitalo Kokkolan Budo
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
27
Men Intermediate -70kg Semi-final
Ankle Lock
Jere Suomalainen Skeletor Wrestling
Janne Puhakka MMA Joensuu
28
Men Intermediate -70kg Semi-final
Guillotine
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
Verneri Hakkinen Kuopion Gladiator Factory
29
Men Intermediate -76kg Quarter-final
Points
Waltteri Myötyri Skeletor Wrestling
Harri Mönkkönen Polar Jiu Jitsu Team
30
Women Beginner -60kg Bronze Fight
Armbar
Viivi Hakkinen MMA Seinäjoki
Johanna Salo Heracles
31
Women Beginner -60kg Final
Armbar
Pirita Meronen MMA Joensuu
Sanni Särkkä Polar Jiu Jitsu Team
32
Men Intermediate -83kg Final
Walkover
Phong Cao Loop Jiu-Jitsu
Pyry Kiviluoma Oulun Kamppailuklubi
33
Men Intermediate -91kg Semi-final
Armbar
Timo Peuhkuri Kuopion Gladiator Factory
Tommi Ryynänen MMA Joensuu
34
Men Intermediate -91kg Semi-final
DQ
Juha Vuorinen Kuopion Gladiator Factory
Niko Lehtinen Loop Jiu-Jitsu
35
Men Intermediate -70kg Bronze Fight
RNC
Janne Puhakka MMA Joensuu
Verneri Hakkinen Kuopion Gladiator Factory
36
Men Intermediate -70kg Final
RNC
Jere Suomalainen Skeletor Wrestling
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
37
Men Intermediate -76kg Semi-final
Guillotine
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Waltteri Myötyri Skeletor Wrestling
38
Men Intermediate -76kg Semi-final
Walkover
Patrick Pirskanen Ahjo Training Center
Jere Hämäläinen Polar Jiu Jitsu Team
39
Women Pro Avoin Semi-final
RNC
Inka Räty MMA Lappeenranta
Taru Laitinen MMA Team 300
40
Men Pro -76.9kg 16th-final
RNC
Olli Toikkanen Kuopion Gladiator Factory
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
41
Men Pro -76.9kg 16th-final
Points
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
Juuso Lahtela Oulun Kamppailuklubi
42
Men Pro -76.9kg 16th-final
Points
Jimi Miettinen MMA Joensuu
Jani Meriläinen MMA Team 300
43
Men Pro -76.9kg 16th-final
Triangle
Joona Posa MMA Vantaa
Toni Tauru MMA Utti
44
Men Pro -76.9kg 16th-final
Lock
Herkko Lokka Polar Jiu Jitsu Team
Renne Kuusisto Kuusamon Painipojat
45
Men Pro -76.9kg 16th-final
Lock
Per sipola MMA Team 300
Ilkka Heikkinen Oulun Kamppailuklubi
46
Men Intermediate -76kg Bronze Fight
Walkover
Waltteri Myötyri Skeletor Wrestling
Patrick Pirskanen Ahjo Training Center
47
Men Intermediate -76kg Final
Points
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Jere Hämäläinen Polar Jiu Jitsu Team
48
Men Intermediate -91kg Bronze Fight
Kimura
Tommi Ryynänen MMA Joensuu
Niko Lehtinen Loop Jiu-Jitsu
49
Men Intermediate -91kg Final
Armbar
Timo Peuhkuri Kuopion Gladiator Factory
Juha Vuorinen Kuopion Gladiator Factory
50
Women Pro Avoin Final
Points
Tiia Kohtamäki GB Gym
Taru Laitinen MMA Team 300
51
Men Pro -76.9kg Quarter-final
RNC
Stefan Kok Skeletor Wrestling
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
52
Men Pro -76.9kg Quarter-final
Guillotine
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
Jimi Miettinen MMA Joensuu
53
Men Pro -76.9kg Quarter-final
RNC
Toni Toivanen Heracles
Joona Posa MMA Vantaa
54
Men Pro -76.9kg Quarter-final
Lock
Renne Kuusisto Kuusamon Painipojat
Per sipola MMA Team 300
55
Men Pro -87.9kg 16th-final
Points
Santeri Luoma Helsingin Paini-Miehet
Sami Knihtilä Helsingin Paini-Miehet
56
Men Pro -87.9kg 16th-final
Points
Arturo Alvarez KBT Kokkola
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
57
Men Pro -98.9kg Quarter-final
Ankle Lock
Tommi Köngäs Oulun Kamppailuklubi
Henri Kainulainen Kuopion Gladiator Factory
58
Men Pro -98.9kg Quarter-final
Lock
Samuli Jämbäck MMA Vantaa
Antti Heikura KBT Kokkola
59
Men Pro +99kg Final
Walkover
Teemu Sikanen Kuopion Gladiator Factory
Oskar Toivonen Helsingin Ju-jutsuklubi
60
Men Pro -76.9kg Semi-final
Lock
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
61
Men Pro -76.9kg Semi-final
Points
Toni Toivanen Heracles
Renne Kuusisto Kuusamon Painipojat
62
Men Pro -87.9kg Quarter-final
Walkover
Ville Mertanen Skeletor Wrestling
Santeri Luoma Helsingin Paini-Miehet
63
Men Pro -87.9kg Quarter-final
Points
Mika Kivinen Oulun Kamppailuklubi
Simo Putkuri Kuopion Gladiator Factory
64
Men Pro -87.9kg Quarter-final
Walkover
Joni Heinonen Ahjo Training Center
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
65
Men Pro -87.9kg Quarter-final
Walkover
Matti Muittari CFO Grappling Team
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
66
Men Pro -98.9kg Semi-final
Ankle Lock
Santeri Posa MMA Vantaa
Tommi Köngäs Oulun Kamppailuklubi
67
Men Pro -98.9kg Semi-final
Walkover
eero kosamo Kuopion Gladiator Factory
Samuli Jämbäck MMA Vantaa
68
Men Pro -76.9kg Bronze Fight
Ankle Lock
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
Renne Kuusisto Kuusamon Painipojat
69
Men Pro -76.9kg Final
Points
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
Toni Toivanen Heracles
70
Men Pro -87.9kg Semi-final
Points
Ville Mertanen Skeletor Wrestling
Simo Putkuri Kuopion Gladiator Factory
71
Men Pro -87.9kg Semi-final
RNC
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
72
Men Pro -98.9kg Bronze Fight
Walkover
Santeri Posa MMA Vantaa
eero kosamo Kuopion Gladiator Factory
73
Men Pro -98.9kg Final
Points
Tommi Köngäs Oulun Kamppailuklubi
Samuli Jämbäck MMA Vantaa
74
Men Pro -87.9kg Bronze Fight
Choke
Ville Mertanen Skeletor Wrestling
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
75
Men Pro -87.9kg Final
Walkover
Simo Putkuri Kuopion Gladiator Factory
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club