1
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -70 kg Quarter-final
Walkover
Miika Vanhala MMA Kotka
Dmitrii Timofeev Strela Team
2
Men Masters +35v. -76 Semi-final
Walkover
Timo Viinikainen Lahden Gentai
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
3
Men White Belts -70 kg Semi-final
Choke
Olli Toikkanen Kuopion Gladiator Factory
Wiljami Silvonen Helsingin Itsepuolustuskoulu
4
Men White Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Mikko Nikula MMA Rovaniemi
Miro Pentti WFC Warriors
5
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Roni Silvennoinen Function X Jiu Jitsu
Atte Laitinen Proeliator Jiu-Jitsu
6
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Marko Ahonen Proeliator Jiu-Jitsu
Toni Kosunen Gracie Barra Varkaus
7
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Antero Liimatainen Jyväskylän Fight Club
Geiro Pitirimov Helsingin Itsepuolustuskoulu
8
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -70 kg Semi-final
Choke
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
Dmitrii Timofeev Strela Team
9
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -70 kg Semi-final
Points
pavel shchegolev strela team
Sami Sorjonen Jyväskylän Fight Club
10
Men Masters +35v. -76 Semi-final
Walkover
Tom Hollström Helsingin Itsepuolustuskoulu
Timo Viinikainen Lahden Gentai
11
Men White Belts -70 kg Semi-final
Triangle
Miika Pallari MMA Rovaniemi
Wiljami Silvonen Helsingin Itsepuolustuskoulu
12
Men White Belts -76 kg Semi-final
Lock
Paulus Lehtola MMA Rovaniemi
Mikko Nikula MMA Rovaniemi
13
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Triangle
Heikki Mäenpää Tampereen Jujutsukoulu
Atte Laitinen Proeliator Jiu-Jitsu
14
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Collar Choke
Aki Tarkiainen Pieksämäki Fight Club
Oliver Elomaa WFC Warriors
15
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Walkover
Ilkka Niemi Helsingin Itsepuolustuskoulu
Toni Kosunen Gracie Barra Varkaus
16
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Petrus Haverinen MMA Rovaniemi
Antero Liimatainen Jyväskylän Fight Club
17
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -70 kg Final
Triangle
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
pavel shchegolev strela team
18
Men Masters +35v. -76 Final
Points
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
Tom Hollström Helsingin Itsepuolustuskoulu
19
Men White Belts -70 kg Final
Collar Choke
Olli Toikkanen Kuopion Gladiator Factory
Miika Pallari MMA Rovaniemi
20
Men White Belts -76 kg Final
Points
Miro Pentti WFC Warriors
Paulus Lehtola MMA Rovaniemi
21
Men White Belts -82.3 kg Final
Points
Atte Laitinen Proeliator Jiu-Jitsu
Oliver Elomaa WFC Warriors
22
Men White Belts -94.3 kg Final
Judges Decision
Lassi Siltanen Turun Ju-jutsuseura
Tommi Holmström Helsingin Paini-Miehet
23
Men White Belts -88.3 kg Final
Walkover
Toni Kosunen Gracie Barra Varkaus
Petrus Haverinen MMA Rovaniemi
24
Men White Belts 100.5+ kg Final
Points
Juho Rämö Crest - Professional Fighting Center
Elmeri Hynynen Kajaanin Ju-Jutsuseura
25
Women White Belts -69 kg Semi-final
Points
Maija Vähä Tornion Jujutsuseura
Paula Ruokonen Kuopion Gladiator Factory
26
Women White Belts 69+ kg Final
Judges Decision
Sanna Hyytiäinen Jyväskylän Fight Club
Saija Pihlamaa Helsingin Ju-jutsuklubi
27
Women Blue Belts + ylemmät vyöt 69+ kg Quarter-final
Choke
Mona Lindfors Mikkelin Full Contact
Maria Tikka MMA Rovaniemi
28
Women Blue Belts + ylemmät vyöt 69+ kg Quarter-final
Points
Emilia Liipo Helsingin Itsepuolustuskoulu
Jaana Kettunen Takado
29
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -76 kg 16th-final
Walkover
Manu Hirvonen Sisu Gym
Teemu Anttonen Kajaanin Ju-Jutsuseura
30
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -82.3 kg Quarter-final
Points
Jimi Miettinen MMA Joensuu
Simo Sipinen Pieksämäki Fight Club
31
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Joni Ahvenainen Mikkelin Full Contact
Adam Stacey Jiu Jitsu Brotherhood
32
Women White Belts -69 kg Semi-final
Points
Susanna Sirenius Proeliator Jiu-Jitsu
Maija Vähä Tornion Jujutsuseura
33
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -88.3 kg 16th-final
Walkover
Mika Paakkari Mikkelin Full Contact
Jarkko Hänninen Pieksämäki Fight Club
34
Women Blue Belts + ylemmät vyöt 69+ kg Semi-final
Triangle
Suvi Telivuo Helsingin Itsepuolustuskoulu
Mona Lindfors Mikkelin Full Contact
35
Women Blue Belts + ylemmät vyöt 69+ kg Semi-final
Lock
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Emilia Liipo Helsingin Itsepuolustuskoulu
36
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -76 kg Quarter-final
Points
Antti Kuivanen Kuopion Gladiator Factory
Teemu Anttonen Kajaanin Ju-Jutsuseura
37
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Sami Sepponen MMA Rovaniemi
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
38
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -76 kg Quarter-final
Points
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Waltteri Sepponen Kehäkärpät
39
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -76 kg Quarter-final
Points
Janne Dillström Gracie Barra Varkaus
Vesa Rockas Sisu Gym
40
Women White Belts -69 kg Final
Points
Paula Ruokonen Kuopion Gladiator Factory
Maija Vähä Tornion Jujutsuseura
41
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -82.3 kg Semi-final
Points
Tuukka Repo Sisu Gym
Jimi Miettinen MMA Joensuu
42
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -82.3 kg Semi-final
Choke
Aleksi Kylmälahti Lahden Gentai
Joni Ahvenainen Mikkelin Full Contact
43
Women Blue Belts + ylemmät vyöt 69+ kg Final
Points
Suvi Telivuo Helsingin Itsepuolustuskoulu
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
44
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -88.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
Jarkko Hänninen Pieksämäki Fight Club
45
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -88.3 kg Quarter-final
Points
Juha Piirainen Sisu Gym
Esa Paukku Pieksämäki Fight Club
46
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Juhani Mikkonen Takado
Oliver Lundqvist GB Gym
47
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Simo Kiukas Pieksämäki Fight Club
Mikhail Sopin Strela Team
48
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -76 kg Semi-final
Ankle Lock
Antti Kuivanen Kuopion Gladiator Factory
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
49
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -76 kg Semi-final
Triangle
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Janne Dillström Gracie Barra Varkaus
50
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -82.3 kg Final
Points
Tuukka Repo Sisu Gym
Joni Ahvenainen Mikkelin Full Contact
51
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -100.5 kg Semi-final
Walkover
Pekka Mutanen Kuopion Gladiator Factory
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
52
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -100.5 kg Semi-final
Walkover
Jussi Asikainen Kuopion Gladiator Factory
Kalle Viitanen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
53
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -88.3 kg Semi-final
Armbar
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
Juha Piirainen Sisu Gym
54
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -88.3 kg Semi-final
Triangle
Juhani Mikkonen Takado
Simo Kiukas Pieksämäki Fight Club
55
Men Blue Belts + ylemmät vyöt 100.5+ kg Semi-final
Points
Niko Piittisjärvi MMA Rovaniemi
Hermann Mäki Takado
56
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -76 kg Final
Triangle
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Janne Dillström Gracie Barra Varkaus
57
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -100.5 kg Final
Walkover
Pekka Mutanen Kuopion Gladiator Factory
Kalle Viitanen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
58
Men Blue Belts + ylemmät vyöt -88.3 kg Final
Points
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
Juhani Mikkonen Takado
59
Men Blue Belts + ylemmät vyöt 100.5+ kg Semi-final
Armbar
Aake Piispanen Pieksämäki Fight Club
Niko Piittisjärvi MMA Rovaniemi
60
Men Blue Belts + ylemmät vyöt 100.5+ kg Final
Americana
Hermann Mäki Takado
Aake Piispanen Pieksämäki Fight Club